Autók » Lada » Samara

S 1,3

Pozitív csalódás

Mindenek el?tt pozitívan csalódtam a kocsiban. Tágas, kényelemben extrában viszonylag tudja amit a nyugati átlag s?t.El?ször csendesnek t?nt de a váltózaj (és a kerékzaj)már zavar, bármit tettem vele csak nem halgat el. Megbízható(bár szinte újonnan vettem),külföldi útra mentünk 3000km-t 5nap alatt mindenféle el?készület nélkül probléma nélkül tettem meg.Remélem kés?bb is így lesz. Amit nem fogok meszokni sosem:
-az elejét úgy tolja ki a kanyarban mint egy hájas "néni"
- zajos váltó
- nehéz kaszni(billeg mint egy hinta)
- hiányzik az ötödik(még ha lenne is benne)
- zörg? m?anyagok az utastérben
Ezeket leszámítva szumma-szummárum O.K a gép

2007.03. Hát igen, megint eltelt 2 év.Gyorsan eltelt, hálisten nem volt a kocsival semmi gond, de eljött avizsga és .....
Nem szaroztam, megvettem ami kellett,kicseréltem és mehet vizsgára.Cseréltem:Vezérműszíjat-feszítővel-vízpumpával-fagyállót-gyertyát-olajat-szűrőket-komplett hátsó féket-fékolajat-első munkahenger karmanytyúkat-pofákat-gumicsöveket-kormánymű gumiharangot(na az gáz volt).Az egész durván megvolt 50000Ft-ból!!!+a vizsga.Más autóra ugyanez kb150000lett volna de itt lehet ügyeskedni az alkatrészbeszerzéssel és nem is igazán drágák a cuccok.
Újra jó a kocsi remélem még két évig hajthatom hiba nélkül.
2010.04 Újra vizgaérett lett a paripa, pici esztétika és át is ment..
Sajnos vészes rozsdafoltok kezdtek megjelenni tavasszal megijedtem, hogy megint járhatok lakatoshoz mint a trabantommal...megy a háztól!
Gyorsan találtam rá vevő 70.000Ft-ért azonnal elvitték(még szép).Mivel sokat kell utaznom vettem egy olajkájhát.De bárcsak megtartottam volna a SAMARÁT lenne mit nyúzni télen a latyakba meg az építkezésen.
Na szóval ha valaki kispénzű és egy AUTÓT akar venni ami megbízható és strapabíró vadásszon egy jó Szamarát magának!!! Itt a vége fuss el véle.

- Féltengely gumiharang - 800Ft - Vezérműszíj+feszítő-15000Ft(SKF) - Vízpumpa-2000ft(Vatera) - Komplett hátső fék csere-gyári dobok-ATE pofa és hengerek-25000Ft - Termosztátcsere-1000Ft - Első sárvédő csere+fényezés-12000Ft

Magam csináltam

Fenntartási költség (9) Évjárat 1986