Autók » Lada » Nova (1981)

Nova 1300s

A hálás kis zöldalma

A vezetést ilyenen tanulni, els? szárnycsap(at)ásokat ezzel próbálgatni a 90-es évek közepén nagyon jó volt.
Megszámlálhatatlanul sokat nyikorgott f?leg kettesben a gép. Zokszó nélkül bírta.
Es?, poros út, snow - és a gáz kormánnyá nemesült...

A hangja alapjáraton és a közeli fordulaton kellemes és nagyon "élvezhet?" volt.

De a családot is mindenhová elvitte. Kicsit hangosan (fülre már 80-nál tettem volna egy 5.-et, ha lett volna), kicsit billeg?sen, de elvitte. A billeg?s futóm? viszont sokkal stabilabbnak erz?dött, mint néhány nyugati els?kerekesé, mikor volt alkalmam azokat vezetni.

Utolsó éveiben nálam, kapott egy komoly hifit. Innent?l már nem volt lényeg a sebesség. A zene élvezete átvette szerepét.

A fogyasztás nyáron hosszútávon és azért haladva 7,03 liter is tudott lenni. Rövid környékbejáráson persze azért több volt.

A végseb. kedvét?l és id?t?l függött. Nyáron kb. 155 km/h
Télen kb 145 km/h.
Gyorsulás 0-100-ra üresen 16,23 sec 4személlyel 19 sec.
Kettesben sokszor járt 80-on a mutató, de leszoktam róla. (egyszer 100-on is volt - pedig rövid az áttétel a fene egye meg. A szemem elött a motortértet? felett pörgött már vezérm?tengely. Utána meg egy hétig sajnáltam szegényt.)

Nehéz volt megválni t?le. Megérte a tör?dést és féltést, mert nagyon sok kellemes percet okozott nekem. Amit lehetet azért megadtam neki olajban és hasonlókban.

Soha el nem feledlek kislada!

- Szelepdekni tömítés csere
- Komplett lakatosmunka az alján, küszöböknél - 35e Ft 1995-ben
- Új karbi 6000 Ft (a régi torpangatott és átégett a tömítés is)
- Szelepszárszimmering csere.
- F?téscsap 2X
- Fékfelújítás, lengéscsillapító (hátsó)
- Biztosítéktábla - forrasztgatás, feszab csere X 2

Ismer?s

Az els? ismer?s ajánlotta, ha nem ért rá

Fenntartási költség (8) Évjárat 1985
Előző autója? Következő autója? Opel Astra 1.8i