Autók » Kia » Sorento (2002-2009)

Sorento 2,5 crdi tlx

Ha korrekt lenne a szervízháttér, minden rendben lenne

+ Teljesen személyautós vezetés,kanyarban nem ajlik oldalra,jó nyomaték,melegen halk járás.Csendesebb- fürgébb mint a Touareg,nyári gumival olvadó havas mélyszántáson probléma nélkül ment, gyári optikai tuning olcsón beszerezhet?,masszív - nem zörg?s bels?, kellemes lágy rugózású- mégis feszes futóm?.
- hidegen hangos motor,nincs fedélzeti komputer, csaka bal els? ablak kapcsolója automata,es?érzékel? a tet?ablakot nem zárja be, tempomat kezelése kicsit nehézkes .
2 év és 98.000 km után is azt mondom,hogy aki nem villogni akar, hanem egy országúton is komfortosan viselkedő TEREPJÁRÓT, annak ezt kell vennie x5, touareg, vagy ML helyett féláron! Terepezésre is tökéletes, ahol a Niva elmegy, ott a Sorento is. Mindenkinek aki szokott sárban autózni és sokat jár országúton, bátran ajánlom!

- 4 db befecskendező, hűtőventillátor, most valószínűleg újra befecsi + turbó.A legutóbbi befecsi cserét nem csinálták garanciába, mivel 29.000 km-nél ( a szervíz hozzájárulásával) beszereltettem egy powertunningos tunningboxot.Ezt használtam is kb 1500 km-t, amikor is az első befecsi meghalt.Azonnal ráfogták a tunningboxra, amit rögtön ki is szereltem. Azóta 70.000 km-t mentem az autóval és minden meghibásodásnál a jó régen- és alig használt tunningra fognak mindent! Más forrásból tudom,hogy a befecsik nem éppen szuperek, de a Lurdy szervíznél azt javasolták,hogy ne a normál gázolajat használjam, hanem csak is a 30 Ft-al drágább kénmenteset, mert a befecskendezők csak azt bírják! Teljesen hülyének nézik az embert!!! A legutóbbi porlasztók cseréjénél az egyik hengerhez "véletlenül"egy rosszat szereltek be, miután autópályán 160 km-nél egy kövér gázadástól menet közben, nagy fordulaton leállt a motor, aminek következtében valószínűleg megadta magát a turbó.Vajon ezt is a 70.000 km-el ezelőtt használt tunningra fogják? A turbó nem javítható, csak cserélni lehet kb 200.000 Ft-ért.Ha ezt is elsumákolják akkor PERELEK!

KIA LURDY

Fekete Atószervíz, Csátalja.