Autók » Kia » Magentis (2001-2005)

Magentis 2.5 V6 SE

Az utak szürke eminenciása

Céges autó, havi 5-6 ezer kilométert megyek mindenféle út és id?járási viszonyok közt. Nem kímélem. Kirobbanóan gyors, er?s, tágas kocsi. A csomagtartója viszont nagyon sz?k, mindössze 386 literes... A talpas csapszeg kopásért inkább a magyar útviszonyok (f?leg a 35-ös és 4-es) és a kíméletlen hajtás a felel?s, más baja nem volt. Tele van extrával, a legjobb az automata bels?leveg? keringtetés, de a H-matic automata váltó is elég jól passzol a 170 lóer?s pörg?s V6-oshoz. A végsebessége (németországi utam alatt kipróbálva) óra szerint meghaladja a 225 kilométer/órát, a gyorsulása még 180 fölött is igen er?teljes. Tudásához és min?ségéhez, felszereltségéhez képes nagyon olcsó autó 7 millió forintos áron meg lehet venni, igaz eladni lehetetlen, pontosabban az értékvesztése elképeszt?en nagy. Igaz ez nálam nem számít 4 évesen 200-220 ezer kilométerrel egyszer?en már nem érdekel mennyit adnak érte, megtette amiért vette a cég. A márka presztízse alacsony, de gyorsan javul ez is. Két éve kiröhögtek ha láttak vele, ma meg mindenki csodálkozva és elismer?en bólogat...

- 86 000 ezer kilométernél els? talpas csapszeg kicsit laza volt, garanciálisan azonnal korrektül cserélték.

KIA márkaszervíz Debrecen, Füredi út
(megsz?nt)

KIA márkaszervíz Debrecen, Szoboszlai út
(aktuális)

Fenntartási költség (5) Évjárat 2003
Előző autója? Leganza 2.0 CDX aut. Következő autója? Kia Opirus 3.5 Executive
Verdikt (7.2/10)

Kia Magentis 2001 (2001 - 2005)