Autók » Kia » K2500, K2700 (2000-2004)

K2500, K2700 K2500 TCI

Tégla Concord! Ez kell nekem!

Ma Magyarországon ár - érték arányban nincs jobb vétel annak aki kishaszonjárművet akar. Ahol dolgozom, szinte minden szállításnál túlterhelve (sajnos) megyek vele és ennek ellenére bírja (volt amikor a szállított tömeg 3,5t-át súrolta) Ez persze már veszélyes de pénz beszél, sofőr meg szopja a f@szt. Üresen jól bírja a forgalmat, nem kell kikullogni a külső sávba de másfél tonnával is vígan tartom a tempót a Kincsemmel. Üresen 125 km/h volt a legnagyobb sebesség de én úgy érzem hogy 80-90 a neki való tempó. Fogyasztás: Teli tankkal (60l) mentem már 550 km-t de az átlag 430km szokott lenni. Ehhez hozzátartozik persze hogy az autón általában nem egy tonna van és nem is a concord-ról vették a pilótafülke formáját és a cipőm súlya is közel van az 5 kilóhoz:)) szerintem ha 90-nél többel nem megyek vele, le lehetne szorítani 10l-re a fogyasztást.
Terhelhetőség: én ponyvás, sima kabinost használok sörszállításra. Nos 4 raklap sör lazán elfér és ha valaki egy kicsit is tud targoncázni egy fél raklap még elfér a hátulján. A túlterhelésre vigyázni kell a hátsó duplakerék miatt! Összeérhet!
Kitolhatjuk a határt ha egy kicsit túlfújjuk a gumikat.
Kényelem: Nincs. Nincsenek nagy igényeim, kiszállításkor napi 100-150 km-t vezetek. Soha nem fáj a hátam. A lábam egy kicsit elnyomódik de nem vészes. Mégse nevezném kényelmesnek. Klíma nincs de nem is igénylem, szeretek lehúzott ablaknál vezetni. A fűtés 3-4 km után a leghidegebb időben is kellemesen felmelegíti a fülkét.
Karbantartás, szervíz: Gondolom sokan tudjátok mennyire kihasználják az 1-2 autóval rendelkező cégek a "flottát". Amíg nincs baja nincs szervíz, nincs idő olajcserére mert épp kiszállítás van, stb. Tehát ezen a gépen is csak a guminyomás és az olajszint van ellenőrizve. És mégis hiba nélkül járom már a 94 -ezredik kilométert.
A lényeg talán ennyi.
Én szeretem és nem is igénylek ennél jobb munkaeszközt. Még soha, sehol nem hagyott cserben (kivételek persze lehetnek). Mindenkinek csak ajánlani tudom aki olcsón szeretne megbízható szállítójárművet.

- Fényszóró kormánykapcsolója
- Fényszóró egyik vezetékének elégése, javítás: 2000Ft