Autók » Jeep » Wrangler (1996-2006)

Wrangler Renegade 4.0

Orvosi rendelvenyre, csak fanatikusoknak

Gyerekkorom ota tetszik a Wrangler, filmekben csodaltam, igy most, hogy mar van lehetosegem venni egyet, hulye lettem volna kihagyni.
Ezert tavaly elkezdtem nezegetni a hirdeteseket... Csak a TJ szeria johetett szoba, abbol is a 4 literes (benzines) lehetoleg egy megkimeltebb peldanyt szerettem volna. Egy ev alatt talaltunk egymasra. 2006-os, utolso szerias TJ 6 sebesseges valtoval, emelt futomuvel, krom lokharitoval, fellepokkel, es osszesen 30000 merfolddel az orajaban.
1 ev hasznalat utan irom ezeket a sorokat rola. Ez eleg hosszu ido, hogy a vasarlast koveto euforia elmuljon :-)
Az elonyok:
igazi terepjaro, es kabrio egyben
Nem csak kozlekedesi eszkoz, hanem jatek felnotteknek...nyithato teto, leszedheto ajto, lehajthato szelvedo, gyari melynyomo a konyokloben, a fejegyseg a gyari hangszorokkal is remekul szol.
Egyszeru benne minden. Semmi bonyolult elektromos kutyu, ami elromolhat, azaz tekeros az ablak, nincs centralzar, se kiporgesgatlo, se robotizalt valto, se klima, semmi. Csak ules, kormany, pedalok, valto, futes, vilagitas kapcsolo, iranyjelzo.
Tokeletes ralatas az utra, es a forgalomra, nincs az a jardasziget, vagy savelvalaszto, ahol meg ne tudnek fordulni...
Zarhato kesztyutarto, es konyoklo alatti tarolo
Feltuno auto, tuti megbamulnak benne meg Angliaban is
A hatranyok:
A csomagtarto jelkepes meretu
Fogyasztas 18.5L/100km
menet kozben zajos
Penztemeto, mindig lesz valami, amire kolteni fogsz... Hella szurofeny elore, gps-es Kenwood fejegyseg. Jaj de jo lenne egy csorlo is ra... es uj soft top, vonohorog se artana, ooo komolyabb lift kit nagyobb rugoutakkal, stb...stb...
Minden percet amikor vezetem elvezem, ami megfizethetetlen.
Komolyabb hiba nem jott ki rajta az eltelt 1 ev alatt, kiveve a power outlet kontakt hibajat, ami miatt hol van benne aram, hol nincs.
A soft top lehetne konnyebben nyithato, nagyjabol mint ebben a videoban: https://www.youtube.com/watch?v=HwNjk0grxaU de ez csak alom, en nem tudom ugy kinyitni, hogy rajta maradjon a bor a kezemen.

UPDATE 2. ev: Atlepte a 40000 merfoldet. Kapott egy vadi uj soft topot, de ugyanott feszul, ugyanolyan idoigenyes, es nehez nyitni-csukni (inkabb csukni), mint a regit. Vonohorog is kerult ra, mert a felesegem osszetorte az E39-es BMW-t, igy trailerezni kellett. Szerintem egy hazat is el lehetne huzni vele.
A rozsaszin felhos idoszaknak mar nagyon reg vege van, de mindentol fuggetlenul ugyanugy szeretem, mint az elso nap!

ORVOSI RENDELVENYRE, CSAK FANATIKUSOKNAK :-)

- Power outlet. Igazsag szerint hol van benne aram, hol nincs.A rendes szivargyujto mukodik rendesen, igy nem akkora para ha nem megy.

En, es a youtube (hulyen is nezne ki, ha magamat 10-re pontoznam)

Fenntartási költség (10) Évjárat 2006
Előző autója? 523i Következő autója?
Verdikt (8.8/10)

Jeep Wrangler 1996 (1996)