Autók » Jeep » Grand Cherokee (1991-1999)

Grand Cherokee 2,5 tsi

Diesel

Tehát ez egy Diesel autó 2,5 literes turbo feltöltös . Ami igaz nagyon takarékos a benzines testvéreihez képest de ennek meg is van az ára . Ez a motor nem igen illik ehez az autóhoz ,zajos lassú és melegszik . Viszonylag nyomatékos de ezt sem lehet igazán kihasználni . A legjobban az bosszantott benne , hogy nyáron amikor az ember nyaralni megy nem tudod a klímát használni mert a motor rögtön túlmelegszik sajna . Autópályán csak 110 120 kmh között szereti gyorsabban nem megy illetve akkor megint melegszik . Ami jó benne kiválóan megy akár nagyobb hóban is magasan ül az emberke biztonságérzetet ad . Hihetetlenül kényelmes és takarékos autó pl autópályán 8,4 l / 100 km t sikerült vele elérni ami egy ekkora terepjárótól állandó összkerékhajtás mellett nem rossz sőtt nagyon jó . Sajna az alkatrész ami a motort illeti nagyon drága 150 ezer forintért akartak egy hűtőt adni bele . A többi ami egyezik a benzines testvérével az nem vészes és minden van is hozzá pl fékbetétek tárcsák stb . Egyszer hagyott csak cserben sajna akkor viszont csúnyán mert szétrepült az autópályán a feszítőgörgő . Nem igazán értettem hozzá mikor megvettem ennek meg is lett az ára az összes lengéscsillapító csere (nem volt drága Monroe gázos 44 Euro / pár ) féktárcsák fékbetétek akku hátsó merevítő rúd kerékcsapágyak stb stb . Szerintem csak az vegyen ilyen autót aki nem szeret száguldozni nem húz utánfutót de szeret néha lemmenni a köves útról . terepen szuper a vas tényleg próbáltam sárban hóban hegyen völgyön . Többen írják az elöző ítéletekben hogy nem jó terepen stb na ez nem igaz csak el kellene olvasni a kezelési leírást megtanulni mi hogy működik benne nem csak tudatlan parasztként széttaposni aztán pedig a saját tudatlanságát az autó hibájának feltüntetni . Ez nem rákéta, nem suv, ez terepjáró kicsit imbolygós az úttartása kicsit zajos de nagyon kényelmes biztonságos és spórolós autó . Sajna 2 hónapja eladtam és ezt követően tudtam meg hogy a melegedés problémára van megoldás mégpedig a vizpumpát kell kicserélni a Grand Voyager 2,5 td vizpumpájára és a probléma megoldódik . Összességében jó autó de az ujabb crd vagy a benzines sokkal jobb .

- Feszítőgörgő, kitámasztó rúd , féltengely

Akit találtam de nem túl jók

Fenntartási költség (3) Évjárat 1998
Előző autója? Cherokee 4 l Következő autója? Grand Cherokee 2,7 l crd