Autók » Jaguar » X-Type (2001)

X-Type 2.5 4wd

Nagyon szép és megbízhatatlan rossz min?ség? autó

Nagyon szép, és kényelmes autó, jók a futási tulajdonságai. Sokan megnézik, de amikor irigykedni kezdenek, elmesélem a javítási listát. Ekkor nagy a csodálkozás, és többnyire nem hiszik el. Pedig valóban a Jaguar névhez méltatlan a min?ség, és a szervizelés is gyenge és nagyon drága. Szerencsére eddig minden garanciában ment, de augusztustól ennek vége.

- Nem lehet teletankolni, az utolsó 8 litert úgy kell beleimádkozni. Kétszer cseréltek benzintankot, de a probléma nem oldódott meg. A kézifék nagyon gyenge, a szervíz másfél év után tudta megoldani. A tompított ég?k másfél havonta kiégnek. A szervo elfolyott, gar. csere. A kuplungszerkezet eltörött. Ülésemel? motor nem m?ködik. Napellenz? tükörtakarója lifeg, mivel a rugó elengedett. A kézifék és a sebváltó b?rözése kitöredezett - csere. A sebváltó gombja sorjás, kaparja az ember kezét, krómozása lekopott. A jobb els? tompított vezetékezésér?l leégett a szigetelés. Nem cserélték ki, körbetekerték szgszalaggal....Az els? lámpatestekben az izzócserekor eltörhet az emel? szerkezet. Mindkét lámpatestet kicserélték, az egyiket 90000 ft-ért nem garanciában, mondván nem cseréltem szakszer?en izzót. Másodszor már a szervíz cserélte a lámpatestet - lehet, hogy szakszer?tlenül cseréltek izzót? Azóta is garanciában cserélgetik az izzót. További három cégautónk is hasonló problémákkal küzd. Pl. a m?szerfalon a mutatók menet közben lemennek nullára, és csak újraindításkor kezdenek újra m?ködni. Kicserélték a kormánym? egy részét, a futóm? egy részét, stb.

Csak egy jaguar szervizbe tudjuk vinni, a Soroksári útra. Udvariasak, de a tájékozottságuk er?s kívánnivalókat hagy maga után.

Fenntartási költség (3) Évjárat 2002
Megbízhatóság (3) Vezetett km 92000
Előző autója? Carisma Következő autója? NEM JAGUAR
Verdikt (3.6/10)

Jaguar X-Type 2001 (2001)