Autók » Jaguar » S-Type (1999-2008)

S-Type 3.0 V6

Patináns nagymacska, maga az álom:)

Az autó 2000.februári évjárat én júniusban vettem 1000km-el Németo.-ból.A 206-os után nagy volt a váltás,de hát nőtt a büdzsé, nagyon jó autó.Írásomat olvashatják(206-os): Oroszlánkirály címen, illetve a SEAT Alhambra: Spanyolkirályság és VOLVO XC90:Még ilyet Volvo és Audi címeken.Ezekhez írtam ítéletet.Na folytatom: először BMW 5, MERCI E ÉS AUDI A6-ban gondolkodtam, miután a fizetésem súrolta a milliót és megengedhettem magamnak ilyen autót.Mindegyik tetszett, de a kereskedéseket járva olyan érzésem volt, mintha minden 2. embernek lenne. Csodálkoztam hogy mikor nézelődtem lekezelően beszéltek velem, érdekes csak a BMW-nél voltak kedvesek,pedig az utakon mindig a BMW-t hajtó embert nézik bunkónak.Ezek után kicsit elhatárolódtam a vételtől, teljesen véletlenül 1 barátom ajánlotta aJAGUAR-t, ő hozta be, mert ezzel foglalkozott akkoriban.Nagyon jó vétel volt alig 1000km-el, szinte vadiúj volt, csodálatos illat fogadott mikor beültem. Tudtam hogy ez kell, annyira szép volt(most is) a müszerfal a vonalak , minden ott van ahova egyből nyúlnék. Az ülések mint a fotelek kiválóak nagyon jó oldaltartással ami nem mellékes,elől-hátul baromi kényelmes.A fejtér hátul kicsi 180cm felett ismerőseim véleménye én 176cm vagyok.Nekem mindenhol fejedelmi kényelem van!A hifi baromi jól szól, a klíma nagyon jól nyomja a hideget a fabetét tényleg fa és győnyőrű, mindenki csak dicsérni tudja,aki meg nem az irigy.Sajna sok ilyen van Mo.-on!Azt mondták ez valami limitált db,mert különleges ezüst metál fényezése van és a jaguar jel helyet az úgró nagymacska jele van, rendesen megformázva, ez is nagyon szép, belül ülve ebben gyönyörködöm!Az ülések hosszú távon is kényelmesek,a futómű jó,feszes, sportos,bár a magyar utakat ez is megérzi.Még nem csináltak olyan autót ami nem érezné:)A kocsi formája szerintem nagyon szép, nem találtam rajta semmi hibát, nem érezni hogy a FORD csinálta, bár én ezt nem reklámozom mert szerintem Szégyen!Most meg a neve sincs TATA vette meg, milyen név ez? A bunkó öregeket hívjuk így, nem 1 autómárkát!!FELHÁBORÍTÓ!A szervizben mesélték, hogy London-ban az egyik szalonban már a család 4. nemzedéke veszi a Jaguar-t!Az ükszülők valami lordok voltak, 20 db-os JAGUAR és BENTLY flottával! Büszke vagyok rá, hogy 1 ilyen patináns autómárka tulaja vagyok, fáj is a szívem eladni, de már megvettem az új A8-at, majd oda is írok ítéletet.Jaj a motorról még nem is írtam: minden autóba ilyen kéne, valami álom aogy viszi a majd 2tonnát a 3000-es motor!V6-os gyönyörű hanggal, ráadásul benzines királyság ez az autó! 200km/h felett is csak a kellemes duruzsoló V6-os hangját hallani, az meg maga a zene!!Jól gyorsítja a nagy kasztnit, de kellenek rá a nagy fékek mert meg is kell állni majd 2tonnával.A fogyasztás nem vészes 10-12l között van ez vegyes közlekedés. Ha hajtom és gyorsulgatok vele akkor kb. 12,5 13,l között eszik, sport fokozatot bekapcsolva pedig 14l körül van. Nem sajnálom tőle, mert 1 élmény vele minden pillanat. A mai dieselek is megesznek ennyit és az élmény meg sehol!Nem bántam meg,mert több mint 1 autó ez szerelem, remélem lesz még Jaguárom,csak ajánlani tudom.Amikor beülök van 1 érzés ami más autóba nincsen, talán az új A8-ban van kicsit ilyen érzésem,de az se olyan.Nagyon sajnálom eladni,de 3 autóra nincs szükségem.A német szervizek sokkal olcsóbbak és barátiak, ha most vennék biztos oda vinném.Ja a 250-et viszi:)

- Kopó alkatrészek,rádió és klíma paneljének a cseréje,mert nem világított, ez utóbbi 90000Ft volt, a legdrágább a komplet váltó csere volt majdnem 800000Ft.Ezt részben a szervíznek köszönhetem,mert ha akkor kicserélik amikor én mondtam,hogy valami baj van akkor 200000Ft lett volna.De nem, ők haza küldtek másnap nem kapcsolta a 4. és 5. fokozatot.Tréler 80000Ft.Köszönöm JAGUAR szervíz!

Budapesti JAGUAR szervíz:drága,mint minden luxusautónál a szervizelés, nem nagyon értenek hozzá!

Fenntartási költség (8) Évjárat 2000
Megbízhatóság (10) Vezetett km 198000
Előző autója? 206 Következő autója? A8-at és XC90-et vettem
Verdikt (8.2/10)

Jaguar S-Type 1999 (1999)