Autók » Innocenti » Mini (1974-1993)

Mini 1,3

A kis Ékszerdoboz

Kis ekszerdoboz, mindenki imadja, mert olyan kis ugyes es gonosz :) Azt hittuk, hogy meg tudunk tole szabadulni, de nem... mindig visszahizelegte magat annak ellenere is, hogy csak ugy nyelte a penzt az atalakitas alatt.

- Az auto miota hozzam kerult atesett egy teljes restauralason. Az az elotti idoszakrol szerintem kar beszelni egy 25 eves autonal. Rohadt, nem indult, mindig lefulladt, de szerintem ezt most hagyjuk.
- Az auton eloszor egy teljes karosszeria felujitast csinaltattam teljes ujrafenyezessel es minden hiba kijavitasaval, elemcserevel.
- A fenyezes utan jott a motor. A szervizesek nem talaltak rajta semmit, nem is mertek hozzanyulni. Eleg ritka darabrol van szo, magyarorszagon nem is tudok kettonel tobbet ezen kivul. Mivel az auto eredetileg angol, csak olaszorszagban szereltek ossze, ezert minden colos meretu volt. Minden alkatreszt atalakitottak metrikussa, amit nem lehetett, azt kb fel eves utanajaras utan lehetett angliabol beszerezni. (Onnan kulon visszajelzes erkezett, mert nem hittek el, hogy ez a modell meg egyaltalan letezik, nemhogy uton van, nemhogy magyarorszagon.) Egyebkent egy nagyon ritka peldanyrol van szo... 1,3-as motor a mini morrisbol szarmazik, ennek a modellnek a sport verzioja 800 ccm-es, ez egy limitalt peldany volt. Emiatt akadt vele sok gond a felujitasnal, mivel semmilyen katalogusban nem talaltak. (kuldtek mar az austin gyarhoz, roverhez, minihez es meg a fiathoz is) A motor minden egyes alkatresze vagy teljesen uj, vagy felujitott, igy gyakorlatilag 0 km-es az auto es meg bejaratos. A masodik felujitasnal talaltunk ra egy olyan szerelo brigadra, akik hozza is mertek nyulni es meg veteranositottak is. (Motor alkatreszei szinre fujtak, kromozott szelepfedel, legszurohaz, minden egyeb alkatresz az autohoz illeszkedik szinben.)
- A lampak teljes foncsorozasa es a teljes kipufogorendszer, lengescsillapitok, kormanymu, gatlok ujitasa utan kovetkezett a teljes elektromos ujitas. Minden kabelt ujrahuztak es kicsereltek. Mivel alufelni van rajta gyarilag, azokat is ujra kellett fenyezni es a benne levo csavarokat is metrikusra csereltek, hogy egy esetleges defekt eseten se legyen belole problema.
- Utkozben meg belecsempesztunk egy napfenytetot is, mellette riaszto, kozpontizarral is kerult bele, de a motoros ablakemelo meg igy is szeriatartozek volt benne.
- Most keszult rajta a muszaki vizsga es most esik at a vegso karosszeria felujitason es az idokozben elhullajtott diszlecek is a vegso helyukre kerulnek.
- Ha mindezek elkeszulnek, mar csak a karpitozas maradt hatra, de ez mar tenyleg a vege... :)

Millio helyen jart mar az auto, de a legfobb dolgokat a kovetkezok csinaltak:

A csepeli bevezetonel a JET kutnal van egy gyartelep, ott csinaltak meg motorikusan

Erzsebeten mini orult Innocenti szerelo csinalta az atkabelezest

Fenntartási költség (7) Évjárat 1980
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 200000
Előző autója? Következő autója? Volkswagen Golf IV, de meg megvan a kicsi is mellette
Verdikt (6.4/10)

Innocenti Mini 1974