Autók » Hyundai » Pony (1989-1995)

Pony 1.5 GLS

Ponycica - én kicsi ponym:)

2006 januárja óta folyamatosan szemeztem egy autóval. Kedvesemtől megörökölt samara ugyanis sokat evett, meg nem is ment jól. Talán ha jó lett volna, szerettem volna, mert el lehetett benne férni, meg nagyon pöpec első fényszórói voltak. De sajnos csak szerelőtől szerelőig vittük.

A kiszemelt autó egy gyönyörűséges kék hyundai pony volt.
Amúgyis szerettem már korábban is a ponyt, tetszik a formája, jól néz ki, a samara vásárlásakor én inkább azt vettem volna, node páromnak nem volt kedve elmenni Dunaújvárosba megnézni egyet... (Dinka!)

Közeledett a samara műszakiztatásának is az ideje, elég vészesen... Üsse kő, legyen csere.
130ért beszámították a samarát, így csak 120at kellett pluszban kifizetni. Nagyon boldog voltam.
Pistabá jött velem vásárláskor, elmondogatta , miket kell majd szerinte javítani rajta.
Alapjárat nem volt túl stabil , ez később azért nagyjából rendbe lett szedve , mostanában már nem ingadozik , csak minimálisan.

Rozsdált a kerékív is, de ez nem volt gond. Idén javítva lett.

Sok hideget kaptam. Fórumozóktól. Hogy hülye vagyok, csak a pénzem viszi el.
Meglehet, bár imádom az autót. Imádok vele menni, egyszerűen szeretem, hogy még csak a legkevésbé sem nőies (pfúj!), és hogy szinte erőből kell kezelni.

PEdig van benne kormányszervó: pöpec, elektromos ablakemelő is, színezett a lökhárítója is, szóval ez szerintem a valaha kapható egyik legfelszereltebb példány lehetett.

Ez kicsit megmosolyogtatott egyszer, egyik fórumon olvastam:
´´Ez így van, a centi egy jó autó én nekem már van bleee " Szeretjük azt is. A minimanócoupet:D

Amúgy ez olyan mint a pony-hoz bontott alkatrész.. egy éve kellett volna pár dolog erre közölte a hyundai bontós, hogy nem nagyon van bontott alkatrész, mert még az összes vagy teljesen jó és lábon van, vagy már szétszedték és minden kis darabját eladták ...

KEdves nem annyira kedveli, ő már megszokta az accent kényelmét, pöpecségét, precizitását. Neki a pony már visszalépés.
Én meg nő létemre pont ezt kedvelem jobban, lehet neki tolni, nyomni, váltani , szóval olyan harcias amazonkocskány ez:D Kár , hogy ritkán használom, inkább csak szüleimhez hazajárós, bevásárlókocsi ez.
Havi fenntartása ~4000 forint ha nem megyek vele (kötelező bizt+teljesítményadó). Ha megyek, akkor is átlag 7 liter körül fogyaszt, volt már 6.5 is, volt már 7.5 is, de több nemigazán.

Ha egyedül megyek, akkor legyorsulom vele az accentet. De csak 50ig:)
Ezt élvezem benne, az elindulásokat. PEdig 85 lóerő nem sok, mégis ha nincs az autó megpakolva, akkor egyenesen paripaként indul el.

Sosem állt le alattam. Na jó, régebben lámpánál igen, de én voltam béna, lefulladtam.
Az első égőket cserélni benne igazi nőgyógyászmunka. Nem kell megbontani a kocsit, és kivenni még egyszerűen ki lehet, nade berakni a jót?

Cirka 400 ezer forintomba van ezalatt a két év alatt az autó, de egyelőre úgy néz ki, hogy most jó darabig nem kell rá költeni . Szerintem alólam fog kirohadni, vagy még azt sem, hiszen szuerul alvázvédőzve és festve van, az is kitart sokáig.

Imádom. Perverzül.

PErsze idővel talán cserélve lesz.
KEvés pénz eseén használt accentre, vagy loganra, kicsivel több esetén új hyundai accentre vagy kiára, kicsivel mégtöbb esetén pedig a nagy álmom egy hyundai coupe. Lehet az új genesis coupe is:D

- Semmi nem romlott el úgy rajta, hogy leállt volna a kocsi, vagy hasonló problematika lett volna, viszont elővigyázatosságból jópár dolog lett cserélve.
- Ponycicában gömbfejek és pár felfüggesztés lett lecserélve, lengőkar.
- Voltak a fékek is cserélve, nos ez húzós tétel elölre két tárcsa, és hátra komplett fék 50E.
- Tavaly kapott előre is új pofákat, az sem votl olcsó .
- Svájcból behozott autó, és szerintem visszatekert kilométerórával, ezért muszáj volt a motort is felújítatnom , mert igen hangosan kerregett a motorja. Új dugattyúk, generál: 120E ft.
- Egyszer leesett a bal oldali ablaka, mikor húztam fel az automatával: javítás: 5E ft.
- Most a központi zár nem akar minden ajtót nyitni.
- Törött bal tükörlappal lett véve, cseréltettem.
- Hátul kerékívnél rozsdált : kiheggesztve, kapott oldalra és hátulra festést is:)
- Generátor ékszíj néha nyekereg, de hamar elmúlik

Peti , vidéken
Korrekt szerelő, accentet is rá szoktuk bízni (abban kerékcsapágy csere volt)
fékeket is ő cserélte, generált is ő csinálta. Olajcserére, átvizsgálásra is hozzá viszem
Szuperül dolgozik és olcsón.

Bár szerinte nem fog sokat elmenni a kocsi (remélem téved) , nem tudom az mondatja-e ezt vele, merthogy a márkája hyundai, vagy tényleg ez van ...

Pistabá és a fia:
Festés, lakatolás. Gyönyörű lett.
Illetve az ablakot ők csinálták meg, nomeg a központi zárat is ők fogják.
Alvázvédelem.

Fenntartási költség (7) Évjárat 1993
Megbízhatóság (10) Vezetett km 12000
Előző autója? Samara Következő autója? Hyundai Genesis Coupe / Hyundai Coupe/ Hyundai Accent
Verdikt (7.4/10)

Hyundai Pony 1989