Autók » Hyundai » Lantra (2003)

Lantra 1,6 GL

Örökélet + 10 év

0 km-esen került a családba, kizárólag én úgy 170e km állás óta használom.

90-es évek végét idéző japános beltér, közepesen kemény műanyagok, átlagosnál kevesebb mennyiségű tárolórekesz.
Méretre pontosan akkora, mint a korabeli Skoda Octavia, csak ennek a csomagtartója kicsit kisebb, cserébe a hátsó sorban nagyobb a hely. 2 gyerekkel elég a csomagtartó, azon kevés 4 ajtósok egyike, amibe belefér egy nagyméretű összecsukott babakocsi, plusz még 2 sporttáska mellette...
Motorja nagyon takarékos, 90-100-zal szoktam menni autópályán is, így hosszú távon 5,5-6 liter/100 km-re adódik ki még most is. 130-140 körül viszont eszik rendesen, legalább 7 liter/100 km. Betudom a rövid váltónak / hiányzó 6. fokozatnak (még az 1.3 Swift váltója is hosszabb, nem is kevéssel). Városban 6-7 liter/100 km.

Egyszerűen teljesen eseménytelen a története az autónak. A fékpofák, féktárcsák eszméletlen sokáig bírják (összesen 1x lett cserélve a tárcsa, és még mindig jó!!!), bár én nagyon fék-kímélően vezetek. 210e km-nél elkezdett kopogni a kocsi hátulja, lengéscsillapító csere.
Alkatrészből vagy van utángyártott, vagy nincs, de a gyáriak sem horror összegek. Azt viszont tudni kell, hogy karosszériaelemet találni szinte lehetetlen. Elantra betegség a hátsó sárvédőknek a korróziója, 9 évesen ezt is elérte, röviden javíthatatlan, de esztétikailag (még) nem zavaró.
225e km-nél egyszer csak elkezdett kopogni a motor hidegindításkor, gyakorlatilag nem volt benne olaj. Kb. 5e km-rel előtte ellenőriztem, feltöltöttem, irány a szervíz. Olajcsere, kartergáz, kompresszió, stb. minden tökéletes, hibaok nincs. Azóta sem fogyott egy deci sem, folyamatosan ellenőrzöm (azóta eltelt közel 10e km).
Életem legmegbízhatóbb autója, pedig volt 2 Suzuki Swiftem. Nagyon sajnálom, hogy a rozsda lassan megeszi.
Maga az autó leadhatatlan, senki nem keresi, aki akar, gombokért vehet. Autóvásárlásnál be se akarják számítani, mert rajtuk rohad (Nem csak a megbízhatóságért, hanem ezért is örökélet + 10 év). Használtan szinte mindegyikben 2-3-400e km van, látszik, hogy ezt az típust használni vették.
Motorjával, váltójával, felfüggesztésével sose lesz baj, alkatrész utánpótlás megoldott, mert sok a közös alkatrész pl. Sonatával, Tucsonnal (!!!). Nem véletlenül bírja a felfüggesztés.

Dízelt állítólag nem szabad megvenni, azzal sokkal több a baj. Én nem próbáltam.

Azt hiszem, ez lesz az első autóm, amit megsiratok.

- Gyújtókábelek (3e km, garanciális csere) - Középkonzol LED a fűtéskapcsolónál (~30e km, azóta is ilyen, nem zavar) - Hátsó lengéscsillapító (210e km, mindkettő, szett, 60e, munkadíjjal együtt) - Jobb oldali rendszámtábla világítás csavarja berohadt, nem lehet cserélni (220e km) - sose cseréltem még - Elkezdte enni az olajat ??? (225e km) (Egyszer utánatöltöttem, azóta nem fogy) - - Folyamatosan: nagyon, NAGYON ritkán (~10e km-enként, új korától kezdve) megemelkedik az alapjárat (fix 2-3e ford/perc között), gázfröccsre elmúlik. Sosem zavart annyira, hogy utánanézzek.

Helyi volt Hyundai autókereskedés (Hyundai Király), nagyon olcsó, nagyon precíz, semmi fölösleges munka.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2005
Előző autója? Swoft 1,3 GLS 3 ajtó Következő autója? Captiva