Autók » Hyundai » i40 (2011)

i40 CW Style 1.7 CRDI aut. +xenon +navi + supervision

Sportos kombi

Az előző autómmal (KIA Ceed SW 1.6 CRDI írás itt: http://nepitelet.hu/autok/kia/ceed_2006/atleta/ ) is nagyon elégedett voltam, csak megérett a cserérem, elmúlt 4,5 éves, lett benne 116.000 elégedett kilométer és gondoltam felteszem a netre egy hirdetésben és talán majd pár hónap múlva elkel.......gondoltam én! DE elvitték 1 azaz egy nap alatt, mintha a vevő csak erre várt volna.
Így gondba kerültem, hogy milyen autót válasszak hirtelen, majd sok-sok szalonlátogatás után a következő eredményre jutottam:

VW Passat: kiváló külső, de belül nagyon puritán, kopogós sok helyen, drága, nagyon drága
Ford Mondeo:kényelmes, de már régi kicsit unalmas (túl sok van belőle) formájú, olcsó!
Skoda SuperB: hatalmas utas és csomagtér, puritán forma, de sokáig versenyzett, nem tetszett a segge
Peugeot 508: szép francia forma, kényelmes belső, de a gari kevés volt rá, viszont kedvező árú
Opel Insignia: na ez volt az igazi fejtörés, mert ez volt a nagy vetélytárs, árban, formában, műszakilag, kényelemben nagyon ott van.

még + 1:
új KIA Ceed SW: tudom nem ez a kategória, de annyira tetszett, hogy ezt is bevontam a versenybe, de később rájöttem kár volt, mert az autó nagyon jó, kényelmes, mindent tud amit a többi (xenon, navi, nagy csomagtér, mem. el. ülés ...stb), de pont ott vérzett el ahol nem gondoltam rá....az árában.

Ugyanis ugyanilyen felszereltséggel kis szerencsével tudtam beleülni egy Hyundai I40 CW (kombi) 1.7 dízel automata kivitelbe.

Felszereltség:

A Style felszereltségben csak a fontosabbak:
El. kézifék, 4x el. ablak, 4x!!! ülésfűtés, tempomat, állítható hátsó ülések, LED lámpák elöl, hátul, parkradar elöl hátul, tolatókamera, 17-es gyári alufelnik, mélynyomó.....stb
A Style-on felüli extrák:
- xenon fényszórók
- supervision műszerfal (nagyon szép TFT kijelző)
- navis fejegység tolatókamerával (ezt nem szabad kihagyni rendelésnél)

Karosszéria:

Az autó gyöngyházfehér színű és gyönyörű a formája, nem véletlen lett a legszebb formájú autó 2011-ben.
Mindenki megbámulja ha megyünk vele bárhova, sokan jönnek oda megnézni, megkérdezni hogy milyen autó ez.
Maga az autó hatalmas kívül, belül (4,77m) és a tengelytávja is nagyobb a SuperB-nél, magam mögé (183 cm, 90 kg) beülve kb 15-20 cm hely marad a térdeim előtt. Az autó világos kárpitjai sokat dobnak a hangulaton, így mindenképp érdemes ezzel választani annak aki tud rá vigyázni.

Xenon + LED: nagyon jól világít mind a nappali és a tompított is. Ha nappal csak a LED világít a pályán szépen mennek le előled az autóstársak.

Navi: nagyon jól dolgozik, mindent tud amit a többiek, kivéve magyarul, de ez nem lényeg. A kijelző jelenik meg a tolatókamera képe, a rádió, a média lejátszó és a telefonkönyv is és ide beolvas minden hívási adatot is (kimenő, bejövő, nem fogadott), Kormányról minden hangvezérelve is működik.

Motor:
csak jókat tudok róla mondani, mint az előzőről. Bár ez az első automata váltós autóm, de nagyon megszerettem, mivel a váltó gyorsan és észrevétlenül teszi a dolgát. Pillanatok alatt eléri az utazó 120-150-et utána is még jól gyorsít. Az első úton 6 litert fogyasztott pálya + országúton.
Csak városi használatban ez az érték felmegy egész 7-7,5 literig, de simány országúton 5-5,5 környékén tartható ami kiváló egy ekkora autótól.

Összességében véve mindenkinek ajánlom ezt az autót aki ki mer lépni a tömegautók vonzásából, mert ennek már van stílusa......és jól tartja az árát is!

Annyit még megemlítenék, hogy a salgótarjáni Hyundai kereskedőt akitől vettem az autót nagy bizalommal szeretném ajánlani. Nekem nagyon sokat segítettek és az értékesítő is nagyon készséges volt és kommunikatív, valamint nem csak a vásárlásig volt érdekelt, hanem azóta is folyamatosan tartjuk a kapcsolatot és mindig érdeklődik az autó iránt, hogy minden rendben vane és új infókkal lát el.

Update később!

- eddig még semmi és ez remélem így is marad.....5 év km korlát mentes gari