Autók » Hyundai » Coupe (2002)

Coupe 2.7 V6

Sportautó vagy nem?

Akartam valamit, ami megbízható, élmény vezetni, jól néz ki, de azért szükség esetén a gyerekek beleférnek. Jó lett volna valami, ami hátul hajt, de ma már (10 év alattiakat kerestem) csak a sport- vagy prémiumautók tudnak ilyet. Sportautóból meg igen ritka az, amiben van legalább 2+2 ülés. Így lemondtam a hátsókerékhajtásról, mondom akkor viszont legalább legyen V6. Hyundai-om volt már több is, szerettem mindet, megbízom a márkában, ár-érték arányban igencsak ott van.

A legnagyobb kérdés ez volt: most akkor ez sportkocsi vagy nem?
Ha akarom, igen:
- széles, lapos kupéforma
- kicsi rugóutak, kemény rugózás, fekszi a kanyart
- a beszállás kicsit "leülés", kicsit "bemászás"
- a V6 húz és brummog, ahogy kell, csodálatosan simán jár, alapjáraton se rángat soha
- hátsó ülés és csomagtartó csak szükségmegoldásra jó

Ha akarom, nem:
- elöl hajt
- VAN hátsó ülés
- egy bevásárlás befér a csomagtartóba (320 liter!)
- csöndes és kulturált, kormány könnyen jár, motor alapjáraton egyáltalán nem hallatszik

Összességében azt mondom, inkább igen!
A vezetés élménye abszolút megvan benne.
Ahogy a körforgalmakban kanyargok és kigyorsítok, csodálatos! Szinte semmi kasznidőlés a kanyarban.
Az egész utazás olyan, hogy nem értem, a többiek miért mennek olyan lassan.
Szóval komolyabb autó annál, mint gondoltam.
Van benne anyag, összerakták rendesen ezek a rizspusztítók.
Le a kalappal.
80ezer km-rel majdnem olyan, mint az új.
A feleségem (165cm) is kipróbálta a hátsó ülést Pomáz-Szentendre távon.
Azt mondta, egyáltalán nem volt rossz, teljesen okés.
Gyerekből meg 4 is elfért (csak úgy próbaképpen).
Ők se akarnak kiszállni belőle soha. :)
Tudom, sokan lesajnálóan legyintenek, de mi Villám McQueen-nek hívjuk, hirtelen ötlettől vezérelve megmatricáztuk kissé, csak úgy jelzésértékűen. A gyerekek az utcán ujjal mutogatnak rá. Azt hiszem, sok örömet tudunk okozni vele. :)
Egyetlen negatívuma a fogyasztás, agglomerációból járok be, így eszik 11,5 - 12 között.

***

8 év után

Továbbra is szeretnivaló a járgány.
Voltam vele a Hungaroringen pályanapon, bizony jóval többet tud az autó, mint az Accent volt. Ez már rendesen próbára tett, volt mit próbálgatni.

Keveselltem benne a dögöt, úgyhogy kapott egy könnyű kis chiptuningot, meg kiolvastam, hogy a szívócső-rezonátor is fölösleges, csak lefojtja a lovakat (a későbbi években már enélkül gyártották), úgyhogy azt kiszereltem. Így már pont kellemes a hangja is, a menése is, még mindig diszkrét, de egy kicsit már sportos.

A hibalistából látszik, hogy azért egy-két komolyabb javítás is szükséges lett. Jó tudni, hogy a kettőstömegű lendkerék csak kuplunggal együtt kapható, együtt érdemes cserélni.

- - ABS gyűrű elrepedt 4000Ft - - bowdenes ablakemelő elszakadt 45000Ft - - szervószíjtárcsa szétszakadt 39000Ft - - motor főtengelycsapágyak meghaltak (törmelék volt az olajteknőben, valószínűleg korábbi "szakmunka" eredménye) 150000 Ft - - kettőstömegű+kuplung 300000 Ft - - rozsdajavítások 500000 Ft-ok (3x) - Apró műanyag ezt-azt olcsón lehet rendelni hozzá ebayről, párezerért lett kalaptartóbütyök meg hátsó ködlámpabúra.

Sanyi, mindent megszerel, nagyon jó áron. Néha nem sikerül elsőre, hát akkor másodikra.

Istvánkó, Budakalász. Biztos háttér, komplikált, műszert igénylő problémákhoz csakis ide. Csak azért 8 pont, mert bizony nem olcsók.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2003
Előző autója? Sierra 2.0 Következő autója? Genesis Coupe a cél
Verdikt (8.7/10)

Hyundai Coupe 2002 (2007)