Autók » Hummer » H2 (2003)

H2 6L Limo

Hummer limo

Nagyjából 8 éve vezetek Hummer H2-eseket, mondjuk azt: ezek nekem a céges autók:))
Egy limuzinos cégnél dolgozom, ahol van belőlük összesen 4 darab.Emellett van egy H3-as és egy H1-es is, így azt gondolom a lehetőségem adott a tesztelésre:)
Ezek annyiban különböznek a gyári kiviteltől, hogy 8-11 méterrel meg vannak toldva,így méretileg és súlyban jelentős a többlet. Főleg amikor beül mögéd 22 ember, a gyorsulást felejtsük el:)
A H2-esek gyárilag 6 literes Vortec motorral szereltek, kifejezetten megbízható konstrukció, az automata váltó is hibátlan párosítás, évek óta nagyüzemi használatban és szinte folyamatos városi környezetben teljesítenek, fődarab hiba nélkül. A jelentős többletterhelés miatt jobban használódnak a fékek,kopnak a gumik, a kormány szervó elszáll...de ez egy normál használatú autónál nem jelentkezik ilyen intenzíven. Vezetni kellemes az autót, persze ha nem kell kanyarodni..magasan ülsz, jó a motoros bŐrülés, a gerinctámasz és a könyöklő hosszú távon sokat javít a komforton. Télen havas úton az összkerék verhetetlen,ahol más 30-40 el megy ott te simán 80-al:)

A fogyasztás limo verzióban 30 liter feletti, hát ez van, ez ilyen műfaj.
Max sebesség amit próbáltam olyan 140 körüli, de itt már nagyon hangos az autó és instabillá válik. A váltó sem szereti, a legideálissabb a 110 km/H.

Civilben is elfogadnék egy SUT-ot, bár a benzinszámla ott valószínűleg már fájna:)

Összességében a H2 egy jó konstrukció, alkatrészárai magasak, fogyasztása szintén, de a megjelenés és a feeling talán megér ennyit:)

- Generátor,fékek,kormányszervó

Fenntartási költség (1) Évjárat 2005