Autók » Honda » S2000 (1999)

S2000 AP1

Életem egyik álma teljesült

Ezelőtt volt 2 Civic VTi-m. Nagyon szerettem őket. Igazából a másodiktól azt váram, h visszahozza az előző által okozta hihetetlen életérzést. Nem jött össze. Eladtam igen gyorsan. Aztán megfogadtam, h a következő S2000 lesz. És sikerült. 24 évesen teljesült életem egyik álma. Végre alattam volt, amiről olyan sokat ábrándoztam..miylen lehet nyitott tetővel a Civichez hasonló hang..és persze sokkal több ló..milyen durva lehet félkeresztben kijönni vhonnan..Alattam volt végre a mérnöki remekmű.

Először a rossz dolgok. Már ha annak lehet nevezni, mert ez velejár, tehát relatív:
- jelentős hátsógumi kopás, de tudjuk miért
- eléggé hisztis tud lenni, ha nem vigyázunk (ugye abs-en kívül semmi elektronika)

És a jók:
Áá..sorolni lehetne naphosszat. Mindenki azt mondja, h elfogultak vagyunk az autónkkal szemben. Biztosan így is van. De:
- amikor először beleülsz és érzel vmi olyan furát miután elindítod, mint eddig soha életedben
- amikor a barátnőd kér rá, h menjünk és rúgd el neki, mert hallani és érezni akarja
- amikor eltelik egy kis idő, és kezded megismerni, és viszel embereket vele egy durvább körre, és utána azt mondják, h megrémültek.
- gyorsulás közben olyan hangok jönnek elő, h borsódzik a bőröd minden alkalommal
akkor nem véletlenül vagy elfogult.

Ülj bele egy ilyenbe. És menj vele. És felejts el mindent amit eddig autóról tudtál. Felesleges hosszasan győzködni akárkit is. Talán még utazni is kevés benne. Vezetni kell. Akkor tudod meg igazán, h miről próbálunk idióta és túlcsapongó irományokat kreálni, amivel próbáljuk átadni mindenkinek életünk egyik legjobb érzését, ami érhetett bennünket. Külön jó érzés vele gyorsulás közben váltani, főleg nyitott tetővel. Olyan hangélményben van részed, amit újra és újra akarsz.
Később kapott egy méregdrága szűrőrendszert, és egy mégdrágább Cat-Back rendszert. De megérte. Nagyon is.
És nem azért adtam el, mert nem szerettem..ellenkezőleg. Életem egyik legjobb dolga volt. De egy idő után mit ér az örömöd, ha nincs akivel megoszd?

- Semmi..tényleg.

Honda Ste-ba, Pécs, Sosem foglalkoztak velem igazán..mármint a munkafelvevők, stb. A szerelőik viszont maguk a csodák. Hihetetlenül értik a dolgukat.

Kaposvári Honda szalon.
Barátságos hozzáállás, abszolút lelkes csapat. Itt sajnos a szerelő még nem régóta volt a Hondánál..

Fenntartási költség (10) Évjárat 2000
Előző autója? Civic VTi Következő autója? Peugeot 206 HDi