Autók » Honda » Jazz (2002-2007)

Jazz jazz 1.4 esi

Több van benne, mint gondolnád

Három éve vagyok boldog tulajdonosa egy 1.4-es jazz-nek. A többi véleményt olvasva úgy látom én mentem vele a legtöbbet. Mindent egybevéve nagyon szeretem, de a véleményem egy kicsit árnyaltabb. Amit szeretek:-a halk, megbízható, relativ takarékos motor,- a jó váltó. -a cd játszó ami szépen szól, és még rázós úton sem ugrik, nagy hangerőn sem torzít, -az utastér variálhatósága,és a nagy csomagtér, -a külső formája,és a kategóriánál kényelmesebb beltér(115kg és 185cm vagyok de jól elférek) -a gumik nagyon jól bírják, -a fékek és az ABS szuper, és a kormány is. Semmi nem zörög még most sem.
Amit nem annyira szeretek: -a túl kemény rúgózás( pesti utakon nagyon dobál) - az ülés háttámlája csak plussz deréktámasszal kényelmes. A metál fekete alig csillog. Az ezüst szin a beltérben könnyen kopik.
Amit utáltam: -az akkumulátor egyik pillanatról a másikra ment tönkre úgy hogy nem lehetett többé feltölteni. Nagyon ritka tipus van benne ezt megtanultam miután egy hétvégén tíz tizenöt helyet jártam végig tologatva az autót. A végén Budapesten is három napba tellett míg egy szakkereskedés beszerezte . Az ablakmosó főleg abba a háromszögbe spriccel amit a lapátok nem törölnek, a szél pedig szépen ráfújja a letörölt ablakra.
Még megtartom egy darabig, kíváncsi vagyok milyen gondok lesznek még vele 200000-ig. Az eddigi problémákat nem tartom túl soknak.

- CD-lejátszó (garanciában cserélve)
- Fékbetét csere először 60.000 km-nél,másodszor 90000km-nél,
- harmadszor:kb.130.000km-nél lesz esedékes+tárcsa
- Most (125.000.km-nél ) mindkét hátsó kerékcsapágy morog.
- Akkumulátor kimúlt két éves korában.
- Valamimorog a klímánál

Honda Éles Budapest Jászberényi u

Fenntartási költség (9) Évjárat 2002
Előző autója? matiz Következő autója? Toyota corolla verso D4D
Verdikt (7.4/10)

Honda Jazz 2002 (2002 - 2007)