Autók » Honda » Civic (2001-2005)

Civic 1.4 Sport

TypeS mint Sport

2014-ben vettem az autót a finisbe még a Corolla jutott végül a Civic lett a győztes! A lényeg az volt hogy facelift-es kivitel legyen és kívül-belül szép állapotú! Találtam egy szép állapotú 1.4-es Sportot amire az első hónapban költöttem 250e Ft-ot hogy a műszaki állapota kifogástalan legyen(cseréltettem a váltóban létező összes csapágyat, ha már emiatt szétszedettem a váltómat akkor új Exedy kuplung szettet is kapott, elől-hátul új féktárcsát és betétet kapott, egyik ködlámpámat is cseréltem mert volt rajta egy kavics okozta lyuk,majd későbbiekben cseréltettem a klímát vezérlő mechanikus szerkezetet a bowdenekkel és nem olyan régen a kutyacsontokat)1.5 éve van nálam az autó eddig ennyit költöttem rá hogy tökéletes legyen igaz hogy a kinyomócsapágy cicereg és ha éppenhogy megnyomom a kuplungpedált(kb1 cm-ert) akkor elhallgat, a nyelestengelycsapágynak nincs semmi hangja. Ennek a modellnek a váltó a gyenge pontja főleg a nyelestengely csapágy. Mentem vele 20 e km-ert és nagyon tetszik az autó, a váltó a lehető legjobb helyen van igaz hogy eleinte mikor megvettem a szokásos helyre akartam nyúlkálni de ott csak az üditős flakont találtam! :) Nagyon sokan lenézik a Hondások közül ezt a motort hogy "csak" 90 pacis de én a mindennapokban elégedett vagyok a teljesítményével és a fogyasztásával! A kategóriájában a hasonló motorral szerelt autók között ez a legfürgébb! Budapesten a fogyasztása az én sportosabb vezetési stílusommal 6.5-7.2 között mozog. Nagyon sportosra van hangolva a futóműve, közvetlen a kormányzása és nagyon jó a kanyarsebessége. Mióta megvettem pár dologgal még finomabbá tettem, kapott piros H jeleket elől-hátul és nagyobb szárnyat hogy optikailag még vonzóbb legyen!

- Lásd a szöveges ítéletben!

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 132000
Megbízhatóság (10) Vezetett km 20000
Előző autója? Punto 1.2 16V Sporting Következő autója?
Verdikt (10.0/10)

Honda Civic 2001 (2001 - 2005)