Autók » Honda » Civic (2001-2005)

Civic 1.6 Sport - 3 ajtós

Okos japánok, hülye angolok, angol hülyék

Pro:
Jó vétel volt, majdnem 600k-t lealkudtunk az árából. Szerintem gyönyör?, bár köze nincs a régi Civic-ekhez. Nagyon feldobják a "Sport" elnevezés mögött megbújó optikai pluszok (Type-R szpojlerek, b?r kormány és váltógomb). A 110 LE untig elég, ha akarom, húz, ha nem, nyugodtan elgurul akármeddig. A bels? tér egyben van, a haszongépjárm?-sebváltó nagy tanárság, semmi fedélzeti hülyeség, ami van, az viszont kézre esik. Vezetési élmény korrekt. Mínusz ezerben is pöccre indul, eddig soha nem hagyott cserben.

Kontra:
A tompítottja semmit nem ér, az orromig sem látok. A hátsó ablakmosó lentr?l tolja a lét, mindig visszacsorog. A hátsó szilentek az ?rületbe kergetnek. Ahhoz képest, hogy "Sport", elkedvetlenít? a gyári kipufogóvég. Buta a gyári rádió kijelz?je, kormányról nem vezérelhet?.

Összesen:
Teljesen meg vagyok elégedve vele, de angol barátaink tehetnek egy-két szívességet...

2005 novemberében eladtuk, mert kin?ttük...

Majd megszakadt a szívünk

- 1. Kuplungpedálnál valami kiemel? cucc hülyéskedett. Minden flott volt, csak nyekergett. Teljes munkahengert cseréltek gariban. Állítólag típushiba.
- 2. Hátsó ablakmosó olyan er?vel nyomta a lét, mint amikor nagyapám pisil. Három perc alatt kipöndörítették a gyárban hanyagul megcsavarodott m?anyag csövet.
- 3. A hátsó szilentek. Állítólag. Nyekeregnek a rohadékok. Kétszer cserélték kompletten. Most visszük harmadszorra. Mindig gariban, s?r? bocsánatkérések és fejvakarások közepette. Lövésük sincs, miért van.
- Vagyis igazából semmi nem romlott el, csak idegesített.

Budapest, Fáy utca.
Rendesek, szó nélkül cserélnek gariba, kötelez? szervíz vállalható, de nem olcsó.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2003
Előző autója? Almera 2000 GTI - 3 ajtós Következő autója? Ford Focus 1.6 TDCi Trend
Verdikt (7.5/10)

Honda Civic 2001 (2001 - 2005)