Autók » Honda » Civic (2001-2005)

Civic 1.6i ES Sedan

Kényes szépség

Kellemes, jó formájú autó, és "meglep?" módon a legtöbb embernek tetszik. Az enyém fekete, tényleg jól mutat ebben a színben. Sima úton olyan,mint a cica az ölben, nagyon fekszi az utat, de a pesti "utakat" nem kedveli, néha-néha elpattog. A motorja tényleg jó, bár a régebbi honda motorok pörg?sebbek és er?sebbek voltak. A kipufogó hangolása kifejezetten halk, villanymotoros, kicsit er?tlennek hat ett?l az autó. Ezen persze lehet segíteni. Els? üléseknek nincs oldaltartása, a futóm?ben ennél azért sokkal több van. A 3-5 ajtós modellekben sportosabb üléseket szereltek, pedig azoknak lágyabb hangolású a futóm?vük. Zajszigetelés nem az igazi, az anyagokat kispórolták, másra nem tudok gondolni. A fényezése kevésbé ellenáló. Könnyen karcolódik.
Összességében tényleg jó autó, csak ne romoljon el......nem igazán értenek a hondák javításához. Az nem javítás, hogy mindent kicserélünk, hátha talán az okozza a hibát. Persze ez nem az autó, hanem a márkakereskedések hibája!!!

- A kormánym? már vásárlást követ? 2. napon(ekkor töltötte be a 3. életévét) elkezdett nyikorogni, ez 3 különböz? márkaszervízben tett látogatás után egy egyszer? zsírozással elmúlt. Ezt követ?en elkezdett rezgéseket közvetíteni a futóm? fel?l. Ennek eredetét se sikerült els?re diagnosztizálni a márkaszervizekben. Kés?bb kiderült a kormánym? kotyog, csak a csere segít. Ennek ára kb. 1 millió Ft. Ennél a pontnál úgy gondoltam, nem kérem a javítást....
- Ezután jutottam el Soroksárra....itt tizedéb?l megjavították.
- Lehet mégis kiválló autó ez a Honda?

Honda Royal, nagy nehezen rájöttek, egy halom pénzért cserébe. (máshol ez mindíg ingyen történt)
Azóta Soroksáron egy kormánym? specialista megoldotta a feladatot. Kiderült, baleset következménye volt a rendellenesség.....

XVI. kerületi Honda márkaszervíz

Fenntartási költség (7) Évjárat 2001
Megbízhatóság (9) Vezetett km 20000
Előző autója? civic Következő autója? még megvan a fekete civic, ha minden jól megy a . generációs Civic
Verdikt (6.6/10)

Honda Civic 2001 (2001 - 2005)