Autók » Honda » Civic (2001-2005)

Civic 1.4i LS

Honda, egyszerűen csak működik, ahogy kell

Ami tetszik benne: a kor szellemének megfelelö kényelem, biztonsági berendezések. 3 ajtós kivitel ellenére elfér benne a család, halk, kényelmes autó, megbízható fékek, öröm vezetni. Téli üzemben is megbízható, egyszóval, olyan, mint egy Honda, KIVÉVE:

Ami nem tetszik benne: nagy saját tömeg-kicsi teljesítmény, emiatt a gyorsulással én nem vagyok megelégedve. 1.4-es motor, 90LE. Persze nekem pont ez kell, hogy ne száguldozzak ész nélkül...

Most ráadásul még a javításnál említett kisebb hibák is bosszantanak :(

A fogyasztással sem vagyok megelégedve, nem tudom 7 alá vinni, csak ha totál óvatosan vezetek, de tényleg semmi masszív gyorsitás. Ez így viszont számomra kín...

És, hogy ne panaszkodással záruljon a beszámoló:
Lehet, hogy ezek a dolgok csak nekem újak, de a használat során tapasztaltam egy-két apróságot, ami nekem nagyon tetszett: (de lehet, hogy ezek a dolgok teljesen természetesek...)
1, Ha be van kapcsolva az els? ablaktörl?, és a kocsit hátramenetbe rakom, elindul a hátsó ablaktörlö is magától. Praktikus
2, Ha az ablakmosóból fogy a víz, akkor elöször a hátsó vízsugár sz?nik meg, az elsö szélvédökre még jut annyi víz, hogy az elsö kútig eljussak vele, és feltöltsem. Nagyon jó ötlet.

Szervizköltségek: 12 hónapnál kb 40ezer Ft, 24 hónapnál is, majd a 36 hónapnál elértem a 40ezer km-t, így egy kicsit húzós, futóműállítással együtt 75 ezer Ft. Nagyon sokallom. Minden esetben márkaszerviz végezte a munkát és az anyagot is ők adták. A legutolsó szerviz is 60ezer Ft felett. (Klímatisztítást is kértem). Az igaz, hogy a műszaki vizsgán csont nélkül ment át a kocsi, dehát egy 4 éves megkímélt autóval ez nem is lehetne másképp. Szóval nem tudom. Azt hiszem, a továbbiakban inkább keresek egy megbízható, de nem MÁRKa-szervizt. Úgy gondolom, a vételárban már egyszer megfizettem a márkanevet és a megbízhatóságot, és a HOnda-szervizeknek is adtam jópár lehetőséget, így ezentúl spórolósra veszem a figurát. Az autó megkapja majd, ami kell, de remélhetőleg nem horror-áron.

- Kevés futott kilométer, semmi javítás eleinte. Utána 8000km-nél: kuplung kinyomáskor alig érezhetöen morog. Szakszerviz kenéssel orvosolta. A harmadik kenésnél megemlítettem hogy lehetne-e végleges megoldást kitalálni. Lehetett. 20000km-nél kuplung munkahengert cseréltek. 40ezernél az új is megszólalt, azóta minden 12 hóapos átvizsgálásnál kérem, hogy kenjék meg. Hátsó ablakfutésen fóliázás előtt zöldes elszíneződést, korróziót fedeztem fel. Honda Hungary elbírálása alapján (3 hét...) garanciában cserélték a hátsó szélvédőt, köszönet érte. (elbírálás 3 hét, szélvédő beérkezése 1 hét, javítás előjegyzés 2 napra, összesen kb. 1 hónap). Azóta eltelt kis idő, az új szélvédő ugyanilyen. Marad. Majd tetetek rá fekete fóliát.

Honda Consalba, Szfvár, Szent Flórián Krt.

Honda Flick, Győr, Becsényi liget 1.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2004
Előző autója? Civi 1.5i 1985 Következő autója? Honda FCX
Verdikt (7.2/10)

Honda Civic 2001 (2001 - 2005)