Autók » Honda » Civic (1995-2001)

Civic 1,6 VTi

A hétköznapi kedvcsináló

Nem rossz autó, sőt! Sokak szerint túl van értékelve, amit meg is tudok érteni, de összességéban rendben van a kocsi. Amikor megvettem azthittem ez lesz életem nagy szerelme, nem akarom ecsetelni hogy hogy megy, miképpen húz, ezt mindenki tudja. De kb ez az egyetlen dolog amiben kiemelkedő, a maradék olyanmint egy átlagos japán autóval.
Vásárláskor komplett futóművet kellett rajta cserélni több mint 200e-ért, illetve a kopó alkatrészek cseréje is kötelező volt. A motorba tényleg kell 8-10 ezer kmenként olajat cserélni, meghálálja. Tanács aki ilyen autót szeretne: szarja le a kasztnit, ugyis le lesz törve mindegyik. Csak a motor a lényeg, ha az rendben van, rossz vásárt nem csinálhat.
Természetesen nagyon megbízható a kocsi, még egyszer sem szivatott meg. Még nincs kész. A futómű a gyenge pontja, még mindig recseg ropog itt tt, és be van süllyedve az eleje, ami miatt ocskább uton a sárhányók simán leérnek a földre. Ha többen ülünk benne rettenetes nekergő hangot hallat vadonat uj lengescsillapitokkal, valoszinuleg az a persely ment benne szét, ahova az egsz fel van függesztve. Majd kiderül, de ezt majd csak nyaron csináljuk meg, addig hallgatom.
Fogyasztás: 10 liter. El lehet vele menni 7-el is, de senki sem tud. autopalyan 100-al menni, vásrosba meg 50-el ezzel az autóval senki sem tud közlekedni, a motornak és a sportdobnak olyan szép hangja van, hogy nem lehet nem nyomni neki. Versenytempoban sztrádán 200 felett vagy versenypályán 16 simán lecsúszik a torkán, ugyhogy érdemes vigyázni, nem egyszer jártam ugy, hogy büntettem az autópályán 200 felett, de 270km megtétele után már világitott a benzinlámpa. Mindenesetre még igy is megéri. Annak aki minden nap dolgoik és este csak egy kis örömre vágyik annak nagyon melegen ajánlom, hiszen tényleg kikapcsolja az embert, és örömet okoz. Ezért született Ő, és erre tényleg alkalmas. Azoknak nem ajanlom, akik azt hiszik ezzel majd mindenkinel gyorsabbak lesznek, vagy családosoknak akik sokat járnak vele, mert nem egy gazdaságos autó, és autópályán elviselhetetlen a zaj benne, ami nekem kéj, másnak lehet, h nem az. Ja igen, komoly menetszél-orkán lesz a kocsiban 160 felett. Van még pár apró hulyeseg ami elromlott benne, pl kiesett a kesztűtartó kompletten a helyéről, vagy a műszerfalvilágitás kiégett, de ezek nem nagy problémák, könnyen és gyorsan orvosolhatóak. A csomagtartó mondjuk beazik ami eleg problémás, illetve az eletromos ablakok mióta megvettem nem jok, az egyik szorul a másik zárlatos, ezekhet elég drága az alkatrész, csak egy kábelköteg több mint 10e forint.
Kényelmesnek nem tul kényelmes, de annyiranem zavaro, ha pl fáj a derekam akkor direkt megnyugtató és kellemes.
Belülről egyebkent rettenetesen puritán, a suzukim szebben nézett ki, de nem ezert szeretjuk.
Azért szeretjuk, mer 2,5 literig kivés kivétellel odaver mindekit, mosolyt csal az arcomra a legszarabb kedvemben is. Q7-es audit is oda lehet vele verni. 2,5 től jönnek a gondok a nyomatékos dizelekkel eleg nehezen bánik el, de azert mg szeretem. Meg az RS!! nem tudom mi van azokba a k*rva Skodákba, de botrány:)

- Komplett futómű csere, lengéscsillapítók, lengőkarok, minden amiben a gömb meg a kar szó szerepel.
- Apróbb csapágyak, feszítők stb.

Maszek, de még keresem az igazit

Fenntartási költség (3) Évjárat 1996
Megbízhatóság (8) Vezetett km 20000
Előző autója? swift Következő autója? valami komolyabb dízel-ördög
Verdikt (6.3/10)

Honda Civic 1995 (1996 - 2001)