Autók » Honda » Accord (1998-2002)

Accord 1.8 Hatchback Sport

A kek kilometerfalo

Ugy kezdodott, hogy a Civic elhasalt a muszakin. Itt Angliaban a 10+ eves autok nevetseges aron mennek, igy jobban megerte venni egy masikat, mint megcsinaltatni ezt.

Ezt a tipust mar nezegettem regota, egyreszt mindig is tetszett es eleg sok jarkal belole, masreszt olvasom a Becsuletesnepper rovatat :)
Nem is volt mas dolgom, megnyitottam az itteni jofogas.hu-t, es szomoruan lattam, hogy epp egy sincs belole 100 km-es korzetben. Auto pedig surgosen kellett, es nem volt ismeros se, aki messzebbre elvitt volna. El voltam keseredve a rengeteg Focus es Astra lattan, mig nem feljebb allitottam a keretet "majd alkuldok" cimszoval. Igy be is esett egyetlen Accord ebbol az evjaratbol, viszont epp ferdehatu, aminek nagyon orultem a pakolhatosag miatt. Felhivtam, odamentem, kiprobaltam, megvettem.
Az auto az utolso darabok egyike ebbol a kasznibol, meglepodve lattam, hogy 14 eves letere SEHOL nincs rozsda rajta. Klima mukodik, fekek fognak, motor nem dadog, valto pontos, mi kell meg... Egyik lengescsillapito nyikorgott, es az utasoldali elso ablak nem ment le, ez eleg indokot adott, hogy megis az eredeti kereten belul elhozhassam. Mivel hianyos volt a szervizkonyve, olaj, szurok cserelve lettek rogton, es mivel vezerles csererol se bejegyzes, se szamla nem volt, megejtettuk azt is.

Ez az auto "Sport" felszereltsegu, ami hatul egy vasalodeszkat es gyarilag izleses felniket jelent. Ezen kivul klima es negy elektromos ablak van benne, meg a bovdenes csomagtartonyito is hianyzik belulrol. Ez bosszantott egy ideig, aztan belegondoltam, ugyis hatra kell menni kivenni ami kell.

Az ehhez kaphato (tudtommal) legkisebb, 1.8-as benzinmotor hajtja, ami mondjuk ugy, epp eleg. Gyorsulasrol nagyon nem beszelhetunk, a Civic Coupe utan kimondottan lomha, de ha mar lenduletben van, es nem valtok el 3500 alatt, egesz jo. Magyarorszagot mar ketszer megjartam vele (2000 km) oda-vissza, kimondottan jol szerepelt. 170-et lazan lehet tartani vele 2 emberrel 2 kutyaval es csomagokkal + klimaval, es ilyenkor is alig eszik 8 folott. Varosban belecsuszhat 10-be is, de nyilvan forgalom es lab fuggvenye. Egyebkent 200-210 is megy neki, de azt mar erezhetoen nem kedveli, azonban 170, esetleg 180 a vilag vegeig tarthato vele. Ilyenkor 5000 korul forog, de hat Hondanak ez nem gond, olajat azert erdemes nezni, mert hazaig igy megehet egy liternyit is. A motorzaj meg ilyen temponal/fordulatnal sem zavaro egyatlalan, nagyon jol van szigetelve az auto, szelzaj azert mar nyilvan van ilyenkor. Ja igen, olni tudnek a tempomatert, allitolag az osszes tobbi felszereltseg osztalyban van, hurra!

Az ulesek kimondottan kenyelmesek, de ez ugye szubjektiv, szerencsere en nem vagyok se hatfajos, de nagyon magas, de egy ilyen hosszu ut utan sem osszetorve szallok ki. Jo az oldaltartasuk, es hatra kenyelmesen beferek magam moge (mondjuk a 175 centimmel beb***na, ha nem). A belter kimondottan praktikus, 2002-es autohoz kicsit "retro" jellegu, de lassuk be, ezt az autot a '90-es evekben kezdtek gyartani. A kozepkonzolon ket jo mely rekesz van, ebbol egyik csukhato, de a kezifek mogott is rengeteg szemetet el lehet rakni egy ilyen hosszu ut soran haha. A kesztyutarto a nyilas alapjan kimondottan apronak tunik, azonban meglepoen mely kinyitva.
A csomagtarto kimondottan tagas, igy ferdehatu kivitelben, kalaptartot kiveve, hatso uleseket lehajtva nincs, amit ne lehetne begyurni.

Es hogy valami rosszat is mondjak, a legutobbi hazauton sikerult kitolnia velem - szerencsere mar a celegyenesben anyam haza elott ket utcaval - amikor egy korforgalomban egyszercsak eldobta az alapjaratot. Bosszanto volt, de sok sok evvel ezelott honapokig jartam egy 124-es Mercivel, aminek a gazpedaljan kellett folyamatosan tartani a jobb labam, igy ez a ket utca mar semmiseg volt. Masnap irany a szerviz, az EGR szelep volt agyonkormolodva, kovetkezo napra kesz is lett ujra.

Hat ennyi igazabol, felig japan / felig angol (emiatt a fele miatt voltak fenntartasaim) letere nagyon megbizhato es viszonylag olcson fenntarthato auto, ha valaki tagas, nem-lerohados, es mindemellett pofas kocsit keres 1 millioig, hallgasson a Becsuletesnepperre! Ha meg ram is, akkor 2 literes motorral vegyen!

- jobb elso lengescsillapito - mar vetel utan csereltettem, nem emlekszem mennyiert - EGR szelep - bontott 20.000, csere markaszervizben 10.000

T&T AutomotiveHa valakit nagyon levinne a GPS az utrol, es Poole-ba, Angliaba keveredne ( :) ) mindenkeppen ajanlom ezt a ket korrekt magyar srac altal uzemeltetett szervizt. Hataridore, becsuletesen es persze profin dolgoznak.

Honda ErcsiEgy hazalatogatas soran fingott ki az EGR szelep, a kozeli egyetlen markaszervizkent hozzajuk siettem, ugyan tele voltak munkaval, de gyorsan diagnosztizaltak es javitottak a hibat.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2002
Megbízhatóság (9) Vezetett km 198000
Előző autója? Civic Coupe MK7 Következő autója?
Verdikt (8.6/10)

Honda Accord 1998 (1998 - 2002)