Autók » Gaz » Csajka M14 (1977-1988)

Csajka M14 GAZ-14

Fejedelmi hajó, még így 21 évesen is

Az autót "iGAZ"-i élmény vezetni! A nagy tömege ellenére nagyon jól gyorsul, jó az úttartása, és a nagy mérete ellenére kezesbárányként viselkedik! A fogyasztása nagyban függ attól, hogy hogy nyomon a gázt, de 25 literrel beéri még akkor is, ha autópályán 140-160-nal repesztek. Hátul különösen kényelmes benne utazni, ez nem hasonlítható máshoz. Sajnos, a diffi kicsit búg, de még nem szántam rá magam, hogy szétszedessem és megcsináltassam. Alkatrész még nem kellett hozzá, illetve, csak apróságok, de azok a Gazelláéval megegyeztek, úgyhogy nem volt gond a beszerzésük és olcsók is voltak. Az automata váltó nem vált olyan simán, mint egy korszerű társa, de nem zavarja a vezetés élményét. Most 21 éves az autó, gyári állapotban van, de a króm alkatrészek még eredeti mivoltukban csillognak. Az autó felszereltsége elismerésre méltó, persze, ha figyelembe vesszük a gyártásakori szovjet viszonyokat. Minden a kiemelt üzembiztosságot szolgálja: van tartalék gyújtás-rendszer, két db. elektromos üzemannyag-szivattyú, stb. Sajnos, egyszer cserben hagyott, eldurrant egy hűtőtőmlő (nem csoda, ha a 21 éves korát nézzük!), de a sárgaangyal fél órán belül ott termett és hamar kicserélte. Különösen csípem, ahogy lágyan átsiklik a nagyobb útegyenetlenségeken is, valóságos hajó! A motor lágy duruzsolása is bizsergető.

- fékszervó, hűtőtömlő, légkondi, hardi-tárcsa

Egy kis magánszervíz.

Fenntartási költség (5) Évjárat 1986
Előző autója? A Csajka csak hobbi autó! Következő autója? Volga
Verdikt (6.9/10)

Gaz Csajka M14 1977 (1977 - 1988)