Autók » Ford » Transit (1965-1978)

Transit V4 1.7

Egy disznóba szerettem bele? Mások is imádják!

Nagyon szimpatikus, igazi vas disznó! Gyerek koromban már tetszett. 2003-ban kerestem egyett Németországban. Hobby célkra használom és nagyon megszerettem

A vételnél még nagyon egyben volt, bár kisebb hibái voltak. Itthon felkészítés veterán autónak teljes felújítás (fényezés, futómű, fékek). Ha nem nyúlt volna hozzá senki biztosan jobban jártam volna. Sehol nem akartak foglalkozni vele. Akik elvállalták azok sem értettek hozzá, pedig sok pénzt kértek. Érthetetlen mert nagyon egyszerű szerkezett. Eltekintve a szerelők hibáitól ez az autó egy csoda. Hatalmas belső tér, funkciónális és mindent bír. Hátul dupla kerekek amivel nagyon stabil, főleg ha van benne súly. Minden bele fér, és ha elidul akkor megy az út végéig.Az autót vezetni kell, figyelni, érezni. Hosszú távon fárasztó, és kényelmetlen. Munka gépnek talán idejét múlt, de ha szükséges megállja a helyét.Bulizásra vagy egy laza kis kirándulásra viszont szórakoztató. Nem gyors, nem kényelmes mégis meg van a varázsa.

A megjelenése nagyon feltűnő. Vidámságot kellt. de mégis tiszteletett parancsol. Az utazó sebessége 90-100 km/h. Gyorsabban is tud menni, de nem hajtja az ember mert nagyon hangos. A fékek elég gyengék, kell a motorfék ami viszont erős. A váltó és minden amit a kezükkel megfogunk mint a vaj. Hibátlanul, precízen működik minden porcikája.Funkcionális ősfurgon a 60-as évek szellemében. Masszív vas egy igazi disznó amit nagyon meglehet szeretni.

- Kerékagycsapágy, fékek, index kapcsoló, izzók

A mai napig nem találtam normálisat!

A Budaörsi út elején van egy Ford szervíz sajnos. Ezt a céget be kellene szüntetni. Nagyon átvertek, amikor csak oda vittem az autót : ((.

Fenntartási költség (5) Évjárat 1970
Előző autója? galaxy Következő autója? Ez marad, de csak hobby célra
Verdikt (5.4/10)

Ford Transit 1965