Autók » Ford » S-Max (2006-2014)

S-Max 2.0 TDCI Titanium

Tökös, szenvedélyes és polgári, családi - nem ereszt el

Bele lehet szeretni, tényleg hatalmas teret és kiemelkedő vezetési élményt nyújt együtt. Minőségi belső cuccok, csicsás és tökös külső, és hát a vezetés.... Csak a 2.0-ás Turbó dízellel érdemes, ehhez a súlyhoz kell ennyi erő, de van is benne. Autópályán gyakorlatilag könnyedén lehet biztonságosan 180-200 körüli tempót tartani (ha nem félsz a beméréstől, amúgy 200 a vége, tovább nem engedi a szabályzás). De a vezetés igazán nem autópályán, hanem szép kanyargós hegyi úton az élmény, akár egy gazella, mint egy sportos limuzin, tényleg egy Volvo-BMW kategóriához hasonlítható, persze jóval jobb ár-érték arányban. És nekem a 4 nagy gyerek+feleség belefért csomagostól, két hetes nyaralásra, egyik harmadik sori üléssel lehajtva. Esőérzékelős szélvédőmosók, fűtött-hűtött ülések, első-hátsó tolatóradar, kanyarodás-segítő fényszórók - sosem hittem ezekben, csak azért vettem ilyet, mert ilyen felszereléssel volt raktáron és nem tudtam várni. Most viszont, 20.000 km és kilenc hónap után azt mondom: mindegyik nagyon hasznos.
Bár nemrég otthagyott kétszer is két egymás utáni napon külföldön, és az Asszisztance szolgáltatás kinti partnere pocsék volt (igaz, ingyen) és rendkívül körülményes (nem beszélve a kinti szervízről), mégsem vennék másat - imádom!!! Pedig Auditól BMW-n át Opel Zafiráig mindenem volt már.
Kétségtelen viszont: mint minden új típusnak, a "gyerekbetegségei" még nem jöttek ki, de erre jó a hosszú garancia.

Update: végül több mint 120 ezret nyomtam bele jó három év alatt, naon hozzánk nőtt, bejártuk vele Európát, családostul, nem is egyszer. Imádtuk. Sírtunk is marhára, mikor a svájci frank meg a bank elvitte...

- Romániában, a hegyekben kétszer robbant le két nap alatt Előbb üzemanyagadagolás - rossz üzemanyag - elektronika letiltott, szűrőmosás. Aztán meg újabb 200 km után kuplung (kuplunghenger levegőt kapott, meghalt a pedál). Mivel odakint két hivatalos Ford szervízben sem tudtak mit kezdeni vele, a gyakorlatilag halott (!!!) kuplunggal is haza tudtam hozni (!!!!) (pumpálással levegőzteti saját magát) - ez volt a legjobb a sok bosszúságban. Ezenkívül hibátlan volt. - - Update: hát ugyanaz a kuplung aztán még kétszer, amíg végre a Miskolci Ford Vagép (áldassék a neve) végleg meg nem oldotta. De kaptam miatta 2 év plusz garit:). - Aztán meg 120 körül volt egy DPF szűrő csere, az is gariban.

Románia 1, Jászvásári (Iasi) szervíz - Ford Tester - kurva drágán kimosták az üzemanyagszűrőt, a garanciát nem fogadták el (Magyarországon visszakapom), egy egész napba telt, és a szűrő további tisztísa végett szerintem túlerőltették a kuplungot (túlpörgették alacsony fokozatban). Románia 2, Marosvásárhelyi szervíz (Auto House West) - hoszzá se szagoltak a kuplunghoz, visszaadták, hogy jó, és 10 km. után ugyanúgy nem működött.

Autó Fort - Váci út - itt vettem, nekem hibátlan volt a kereskedő. Szervíznél (kuplung) kedvesek, segítőkészek voltak, csereautóban is segítettek, de alkatrész csak 4-5 napra ígértek és egy hétig bent áll az autó így.Hááát......... végül is három hétig állt bent, az alkatrészellátás tényleg katasztrófa, vagy csak a szervíz volt béna a rendelésnél? Sebaj, végre visszakaptam, és amúgy adtak csereautót - némi rábeszélés után. És nagyon meguntam őket, 6-os.Ford Vagép Miskolc - 25.000 km. után, ők 10-es, de télleg, marhára látszott a különbség Pest és vidék között, aztán náluk ragadtam amíg megvolt a Maxi, mindig kifogástalan szolgáltatás és jó áron. Ajánlom bárkinek.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2006
Előző autója? Zafira, megy egy Audi A4 Következő autója? Daewoo Matiz, me má csak arra futja...
Verdikt (9.6/10)

Ford S-Max 2006 (2006 - 2010)