Autók » Ford » Ranger (2006)

Ranger XLT LIMITED 2.5

Megbízható utitárs

Egy újként vásárolt 2000-es évjáratú Ranger-t cseréltem erre az új modellre. Azért választottam, mert már a régivel is nagyon meg voltam elégedve, sok kilométert tettem meg közúton és terepen egyaránt különösebb meghibásodás nélkül. Csak a kopó alkatrészeket (fékbetét, fékpofa, szilentek) kellett cserélni. A két autó műszaki alapja hasonló (méret, hajtáslánc, felfüggesztés). Különbség azonban a közvetlen befecskendezés és a hosszabb váltóáttételezés, mely hatására jelentősen csökkent a fogyasztás.

Az új Ranger országúton nagyon kényelmes, köszönhető az új üléseknek (szerintem a Limited modell fűthető bőrülései a legjobbak a Pick-up mezőnyben). Az autóval hosszabb utakat is be lehet vállalni, az első üléseken kifejezetten jó utazni. Hátul már elég szűkös a helyzet felnőttek számára (szerencsére 90%-ban egyedül használom). Fogyasztása országúti használat mellett 7,5-8,5 literig terjed.

A Ranger-t terepen is használom, ehhez nagy átmérőjű, de viszonylag keskeny terepgumikat kellett beszereznem, valamint az első futóművet meg kellett emelni. Ezek után igazi terepjáró vált a Rangerből (volt Lada Niva-m is,ami nagyon jó terepen, de ez minden tekintetben felülmúlja). Sokan meglepődnének, hogy milyen helyeken képes gond nélkül elmenni, miközben a fogyasztása itt sem emelkedik 10 liter fölé.

Összességében egy nagyon jól használható Pick-up, mind országúton, mind terepen. A régi modell rendkívüli megbízhatóságából és strapabírásából ez is sokat örökölt. Mindamellett komfortosabb és gazdaságosabb az üzemeltetése.

- Eddig nem romlott el semmi.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2011
Előző autója? Ranger Következő autója?
Verdikt (8.2/10)

Ford Ranger 2006 (2006 - 2007)