Autók » Ford » Mondeo (2007-2015)

Mondeo 1.6i 125LE

Előszéria?

Bő egy hónap tapasztalatai: a levegőbeömlők fémes színű keretei visszatükröződnek az oldalablakokon, ugyan ez a jelenség sötétben a műszerfal piros színeivel is. A műszerfal tetején és a kalaptartóban lévő légbeömlők fényes fekete kerete is zavaróan visszatükröződnek a szélvédőn, a hátsó ablakon. A bal első ajtó már kisebb úthibákon is zörög. A jobb első ülés az út hibáit nyikorgással jelzi vissza. A motorháztető autópályán, erősebb oldalszélben a szélvédő előtt kb 1,5 cm-es amplitúdóval lebeg, az első utamon ki kellet szálni, elllenőrizni, hogy vajon nem fog-e leesni. A gyárilag a lemezfelnire szerelt disztárcsákat le kellett venni, mert a pereme feltehetően elérte a gumiabroncsot, és addig mozdítgatott rajta, hogy a szelepeket magával hajtotta, nekem egyet ki is szakított (egy abroncs bánta). A megoldás várat magára, én meg fekete felnikkel közlekedem... A négyajtós modell óriási csomagtere nehezen pakolható a szűk nyiláson keresztül. A hátsó illesztések hagynak kívánnivalót maguk után. Autópályamenetben hangos, kis fordulaton erőtlen (hja ekkora motorral...) Amúgy ezekkel együtt kellemes, kényelmes társ, igaz, magas fogyasztással. Bónusz: a "megbámulási indexe" - jelenleg - nagyon magas! Még egy: a könyöklő már másodszor készül leesni, mivel a csavarjai kioldódnak.

- gumi-szelep
- könyöklő leesik