Autók » Ford » Mondeo (2000-2006)

Mondeo 2.0 TDCI GHIA 130LE 6seb.

T-34-es rakéta

Gyorsan a száraz tények:

Típus, felszereltség: 2.0 TDCI 130 LE 6 sebesség, Ghia + Komfort csomag, tele minden biszbasszal + érintőképernyős vezérlés+ keleterurópát nem ismerő navigáció (mondjuk nem csodálom, hogy ez nincs benne és direkt írtam kisbetűvel!)

Motor: húz mint egy gepárd aminek petárdát dugtak a $eggébe de csak 1700-2000rpm-től, alatta mint egy Váliumos lajhár.

Futómű/irányítás: feszes, tapad a betonra, ESP, ABS jókor teszi a dolgát. Kormányszervó kemény, vasemberek jól tudják tekergetni, nekem sok város után megfájdul a bal karom. (Lehet, laza maffiózó testtartás miatt van. Majd átszokom valami másra.)

Típushibák: turbócső repedésen már túl, lendkerék cserén még innen (érdekes zajok jönnek a váltóból, de még csak lehúzott ablak mellett lehet hallani :) ) Ajtók sarka belül már rozsdásodik (állítólag garanciában 12 évig javítják) de porlasztócscúcs még nem volt (Eddig. Hálistennek. Meg ilyesmi..) Azt hiszem ennyi. Remélem ennyi.

És most a szubjektív rész jön. A tények makacs dolgok, a típushibák típushibák, ami elromolhat az pedig el is fog romlani feleim. Ami viszont számít, hogyan érzed magad a gépben. Mondeo-ban jól. Kifejezetten jól. És biztonságban főleg. Bazi nagy tér és érzed, hogy vas vesz körül.Vas és nem műanyag. Vas, mint egy T-34-esben de klausztrofóbia nélkül. És ha kisebb autósra éppen rájön, hogy márpedig ő is ember és akkor is beléd megy ha neked van elsőbbséged, akkor csak annyit gondolsz, hogy "gyere". Nem aggódsz. Úgyis lepattan. Menni meg nagyon tud, belső sávból nem villognak le. Ha erősebb autós jön akkor ő is maximum diszkréten a tudtodra adja, hogy sietne. Ha egyáltalán villant egyet. Vagy csak megvárja amíg észreveszed.
Ebben a kategóriában már nem villognak és nem mutogatnak egymásnak, a kicsik meg úgyis megrettenve húznak le jobbra. Itt már azért mész lassan mert nem akarsz gyorsan és nem azért mert nem tudsz. Fogyasztás? Nem mindegy, hogy 6.9 vagy 7.8? Vagy 180-190-es utazónál - Urambocsá´ - 8.1 ? Ebben a kategóriában már ez nem az elsődleges. Suzuéknál, ott igen, ott természetes és fontos. Ez a kategóri nem 3 deci gázolajról szól... Feltűnősködni viszont nem lehet Mondeo-val. Akinek gyors, kényelmes , extrákkal megpakolt, sok apró ötlettel ellátott (hátul a kombiban kis kampócskák vannak, hogy a bevásárlás után a szatyrot ráakaszd, ne hulljon ki minden mire hazaérsz, érted?), biztonságos autóra van szüksége annak a Mondeo kitűnő. Aki viszont mutogatni szeretné magát a zebrán a gyalogosoknak az szerezzen Velorexet. Abban biztosan megnézik. Annak nem autó kell, hanem egy kis figyelem, mert amúgy mindenki tojik rá.

- Csak kopó alkatrészek + turbócső 6500 Ft-ért

Ford Tóth, Kaposvár
Soha senki be ne tegye a lábát oda!

Valódi Autószerelő Mester és a fia

Fenntartási költség (6) Évjárat 2003
Előző autója? Explorer Következő autója?
Verdikt (6.2/10)

Ford Mondeo 2000 (2000 - 2006)