Autók » Ford » Mondeo (2000-2006)

Mondeo 2.2tdci st kombi

Jókocsi

nemrég került hozzánk ez a masina, előzőleg is mondeo kombi volt, és mivel elégedettek voltunk vele, ezért gondoltuk hogy jó választás lesz..
és tényleg az volt.. kényelmes, gyors, keveset fogyaszt, jól is néz ki, hála az ST optikának.
sok tapasztalatom nincs még vele, mert kevés a közösen megtett kilométer.. de azért a lényeg hogy az első tankolás után, ami ugye próbálgatós, autópálya, városi gyorsulgatások, (azért a mátrába is megnéztem milyen:)) sikerült 6,7 et fogyasztatni vele, ami teljesen hibátlan.
nyomatékban nincs hiány, a futómű remek, sokkal többet bír, mint az ülések oldaltartása, kényelmes, csendes, 180al mondhatni 3000es fordulat.., 160al a világból kimenne..
200ig meggyőző a gyorsulása
azt én sem értem hogy hogy lehet lefulladni vele, de sikerült, bár ez csak az első két nap volt, azthittem ezt csak a pdtdi-k "tudják"..
a felszereltsége majdnem teljes,napfénytető és hátsóülésfűtés-hűtés nincs benne.
a váltója pöpec, és pontosan kapcsolható
nagyonjó kocsi

már eltelt 8000közös km, és eddig csak a turbócső mondta fel a szolgálatot..
még mindig jól megy:)
csak azt nem értem miért nem csinálnak fordék kelet európai
(unio,mi?)térképet is a naviba. gondolom, nem csak nekem jönne jól

na meg így a téli időben nem egykönnyen melegszik be, ez a fogyasztáson is meglátszik..
de 8-nál többet még sosem fogyasztott átlagban...

az új tapasztalatok is jók ,a fogyasztást sikerült egyszer egy "nyugdíjas" turnéval 5,5-re levinni..
a klímakompresszor felmondta a szolgálatot, bár ezt az előző klímaszerelő nem vette észre..na mindegy, dilettáns volt...
az eltelt 20.000km alatt, az előző olajcsere óta nem evett egy deka olajat se, a nívópálcán maximumig volt.. ennek örülök
a hosszbordásszíj kezdett nyikorogni, ez az olajcserével le lett cserélve..

és végre van magyar térkép a navihoz!

- klímakompresszor csere

Fenntartási költség (5) Évjárat 2004
Megbízhatóság (7) Vezetett km 20000
Előző autója? mondeo Következő autója? ?
Verdikt (7.1/10)

Ford Mondeo 2000 (2000 - 2006)