Autók » Ford » Granada (1977-1985)

Granada 2,0 V6

Gyerekkori szerelmem

Az apám autója volt. Előtte trabantja volt, gondolom a kissebbrendűségi érzését próbálta elfolytani vele. a trabiból átülve hatalmas volt és hihetetlenül kényelmes. fantasztikus fotelek voltak benne, gyerekként hátul ketten nyugodtan tudtunk aludni az öcsémmel. a V6-nak szép mély hangja volt, és gondolom nyomatékos is lehetett, de gyorsulásról nem lehetett nála beszélni, szépen komótosan érte el az utazósebességet.
egy baja volt: rengeteget evett. nyáron, kímélve 12-13 litert, télen 15-16 litert is simán elkért százon. faternak mondták a márkaszervízben, hogy ez azért túlzás ha beállítatná a motort a fogyasztás lemenne 10-11 literre átlagban, de persze az öregem smucig volt vagy nem tudom és soha nem lett a beállításból semmi. a vége felé a kasztni elkezdett már rozsdásodni a küszöböknél, de soha nem állt garázsban és ekkor már 18 éves volt a dög. sajnos a pályafutása elég dicstelenül ért véget. apám egy emelkedőn tolatott felfelé valamiért full gázon és ugratva beleszált egy traktor pótkocsijába. a tesómmal végignéztük és máig nem tudjuk mit gondolhatott, hogyan fog megállni. nem is ez a lényeg, hanem, hogy a kocsi segge alig tört meg, a csomagtartót nem lehetett lezárni meg az egyik lámpa betört de nem tört ripityomra. Másnap a muterom elölről törte meg, itt se sikerült nagyon, csak az egyik első fényszóró ment ki. ezután a kocsi másfél évet állt a szüleim kertjében és már terveztem, hogy ha megszerzem a jogsit elkérem, amikor egyszer arra mentem haza, hogy fater eladta egy bontósnak. éppen tél volt és a kocsi ennyi idő állás után pöccre indult. csodás kis autó volt, sajnálom, hogy már nem látni az utakon.

- nem emlékszem, hogy valaha elromlott volna valami, csak a szüleim törték elöl-hátul

Fenntartási költség (1) Évjárat 1981
Előző autója? 601 Következő autója? thalia