Autók » Ford » Focus C-Max (2004)

Focus C-Max 1,6 100LE Trend Plus

Feleségem kis cukorborsója

Az autó most fogja a második hetét nálunk tölteni.Kissé kalandos úton esett rá a választás. Az autó keresésnek a használt autók piacain indult neki a család. A szokásos ezt vedd meg,hiszen szinte új,imádni fogod bevezetések után a megvásárolni kívánt autót lekádereztem. Nos mivel kiderült, hogy megpróbálnak át....ni mint az anyagcsere végterméket azon a bizonyos palánkon, letettünk a használt autóról. Nagyjából kialakult koncepciónk volt hogy milyen kívánalmaknak kell megfelelnie a család új tagjának. Véletlenül akadtam a neten(most nem írom a honlapot meg a céget)egy közvetítő szerű cégre akik a vevőt összehozzák a kereskedőkkel és a vevő maga tudja versenyeztetni a kereskedőket(kedvezmények, extrák, stb..).A kiválasztott modelleket a közelünkben lévő szalonokban kipróbáltuk kivétel a leendő tipust mert erről csak elbeszélésből értesült a párom és a gyerek. Képeket láttak de ezen kívül csak én győzködtem őket mivel én már egy barátom régebbi autójában utaztam elég sokat mint utas. Egyébként teljesen véletlenül a Ceglédi kereskedés adta a legtöbb kedvezményt és a legjobb ajánlatot.Az autó vásárlás a hitelügyintézéssel együtt 1,5 hét alatt lezajlott és elérkezett a várva várt nap az autó átvétele. A párom ekkor látta először az autót és annak ellenére hogy írtózik a kész helyzetektől ahogy meglátta az autót azonnal láttam hogy jól döntöttem(mellesleg azóta is hangoztatja, talán ennek így kellett történnie hogy a sok megnézett autóból pont azt vettük meg amit ő nem is látott csak az átvétel napján). Az autóban még nincs sok kilométer de a család imádja.A motort családapa stílusban járatom be és érezni ahogyan egyre finomabban jár a motorja. A trend plus felszereltséghez első ködlámpa,kétcsatornás digitális klíma, elektromos ablakemelők mind a 4 ablakon, globálzár, variálható hátsó ülések és az ajándék metálfény tartozik. A deréktámasz egyszerűen hihetetlen mennyire stabilan tartja a gerincét az embernek még a hosszabb utakon sem fárad el a hátam. Hogy írjak negatív dolgokat is a feleségem oldalán az ülés(valószínűleg a "kiváló" Budapesti utaknak és az egymáshoz érő műanyagoknak köszönhetően alig hallhatóan elkezdett nyikorogni amit nyilván megoldok egy kis műszerolajjal).A másik lényegtelen(az Mp3 lejátszót csatlakoztattuk a belső rendszerhez mert ez így korszerű :)) ) negatívum, hogy a gyári Sony Cd nem hajlanó lejátszani az Mp3-as lemezeimet. Nos átböngészve a leírást valószínűleg nem a gyár által elvárt formátumban vagy bitsűrűséggel írtam a lemezeket és ez a probléma oka. Elvileg a gyári "műsoros" Cd-t lejátsza de ezt meg még nem próbáltam. Ha azt sem játsza le akkor valószínűleg a Cd lejátszóval van valami gond de azt a márkakereskedésben kicserélik(remélem).Szóval összeségében nem hiszem hogy több probléma volna vele mint egy átlagos autóval.Mindenkinek csak ajánlani tudom aki egy kedves családi autót keres és a kombi már kicsi.A fogyasztása valószínűleg a járatás után fog beállni ahogyan én tudom a járatós autó mindig többet eszik de a V70 étvágyához képest ez még így is édeskevés.

- Még (kopp-kopp)semmi!

Eddig még semmi de ha lesz megírom!

Fenntartási költség (7) Évjárat 2007
Előző autója? V70 Következő autója? Ha így muzsikál akkor egy jó darabig(talán soha)nem válok meg tőle.
Verdikt (7.7/10)

Ford Focus C-Max 2004 (2004)