Autók » Ford » Focus (2011)

Focus 1.6 EcoBoost 150 PS Titánium Kombi

Teljesülnek az álmok

Mivel nagy Focus rajongó vagyok, ideje volt már egyhez hozzájutnom, eddig jellemzően kisebb autókat használtam a feleségemmel közösen (Peugeot 206,207, Citroen C3) és volt szerencsém egy Mondeóhoz is. Az autó cégautó így fenntartási költségek annyira nem befolyásolnak, inkább a tapasztalataimat szeretném időről időre megosztani. Természetesen mivel még csak az első pár száz kilómétereket rójuk, így csak az első benyomásokról tudok beszámolni. Eddig vegyesen mentem országúton-autópáylán-városban vele és 7.04 volt a fogyasztása téligumival. Városban inkább 8, autópályán 7, városon kívül 6 körül evett most.
Kocsi majdnem minden földi jóval el van látva. Titánium felszereltség + esőszenzor, Xenon, Gyári Sony Hifi (nem navis), automata parkolás, és első szélvédőfűtés, ütközéselkerülés városban.

Belülről a kocsi nagyon szép, viszont a könyöklő furcsán hátul van és nem is lehet állítani, így ha könyöklőt használom, akkor nem fogom a kormányt két kézzel. Váltó jól kapcsolható, bár még 1-2ben egy kicsit ugráltatom, valószínű szoknom kell még. Kesztyűtartó nem túl nagy. Tárolórekeszek a design áldozatául estek. Kesztyűtartó még a 207-es Peugeoban is nagyobb, épp úgy mint az ajtóban lévő tároló is kicsi. Középkonzolon semmi tároló sincs és a műszerfal tetején se, holott szerintem lett volna hely odatenni ezt azt. Könyöklőbe természetesen lehet pakolni dögivel, de még se olyan kézenfekvő.
+ meglepve vettem észre, hogy nem 2, hanem három szivargyújtó töltő is van a kocsiban. Egy elöl, egy középkonzol hátulján és egy a csomagtartóban.
+ egyenlőre minden hibátlan nagyon jól működik az esőérzékelős ablaktörlő, a szélvédőfűtés tempomat. Első Xenonos autónk és egyenesen imádom a fényét. Hihetetlen, hogy este mennyire jól beláthatóvá teszi az utat. Kanyarfény is szenzációs(nem a ködfényszórót kapcsolgatja). Jó a motor, fogyasztást majd meglátjuk 10-20x ennyi futás után.

- kormány 4 küllős és az alján a két küllő csatlakozásánál furcsa az illeszkedés. Lehet, hogy csak azért zavar, mert olvastam már róla, de tényleg nem egy focushoz illő megoldás
-térkihasználás, pakolórekeszek mérete és száma lehetne több

Egyenlőre ennyi. Folytatom, amint eltelik az első 5000km.

- Még semmi :)

Wien, MVC Motors GmbH.
Autó átvétele történt csak, természetesen kedvesek és segítőkészek voltak.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2012
Előző autója? 207 Következő autója? Focus,Mondeo esetleg Galaxy,