Autók » Ford » Focus (2011)

Focus 1,6 Fresh benzin

Rettenet fekete

Cégautóról jót vagy semmit, hiszen ingyen van, igaz? Na ez is az de mégsem tudok jót írni. 0 kilométerrel vettem át. Tetszett, pofás, 5 ajtós, kényelmes. 1,6 benzin, 115 paci, gondoltam menni fog, mint a távirat. Az elején nem nagyon lódult meg, gondoltam még bejáratós. Aztán pár ezer kilométer után beletörődtem, hogy nem én leszek a pályák réme. Nyomaték semmi, és hangos mint az állat. Vissza kell gangolni, ha előzni akarsz, de rendesen. A beosztottaknak 1,6 dízel van, múltkor vezettem, vissza sem akartam adni. 90 lóerővel állva hagynak mindenhol. Aztán jöttek a hibák: levált a műanyag borítás a hátsó ajtóról (10 000 km-nél), vissza kellett ragasztani. A csomagtérben lejött belül a műanyag, azóta is lifeg. Ami a legdurvább, hogy 22 000-nél furcsa kattogásra lettem figyelmes a jobb első futómű felől 1-es, 2-es és néha hármasba kapcsolás után. Ezek a hangok egyre erősödtek. Elvittem a szervizbe, ahol közölték, hogy tipikus Focus betegsége van, a féltengelyben a csapágyat eleresztette a ragasztó!!! Vissza kell ragasztani. Hű mondom, legközelebb eső éri, tán el is olvad.
Summa summarum, szerintem nincs ez összerakva. Ez a motor egy halom biotrágya, erőtlen és hangos. Ami továbbra is vitathatatlan, hogy a kategória legjobb futóműve van a vas alatt. Sajátnak sosem vennék ilyet. De ez csak egy vélemény, meg valószínűleg kifogtam egy gyengusz darabot a kifutó szériából...

- jobb hátsó ajtó műanyag burkolatát elengedte a ragasztó - féltengely csapágy - vissza kellett ragasztani (!!!) - csomagtér belső műanyag burkolat lejött - motorház belső burkolatát lerágta valami rágcsáló :-)

Auto Fort (Váci út)

Fenntartási költség (6) Évjárat 2010
Előző autója? Mondeo Következő autója?
Verdikt (4.5/10)

Ford Focus 2011 (2011)