Autók » Ford » Focus (1998-2004)

Focus Trend 1.6i

Életem első autója

Colin McRae és a Focus WRC. Életem első rallyélménye (TV-ből), ami megragadt bennem. Ekkor fogalmazódott meg bennem: nekem egy FOCUS kell!!! Így is lett. Egy magánszemélytől vettem 87000km-el, eletem első autója volt. Egy Ford Focus Trend 1.6i, sportfutóművel. (Az ST170 lett volna az igazi, csak arra nem volt pénzem)
Nagyon jó állatotban volt, sehol semmi sérülés, motorikusan betonbiztos, a belseje is patent. Az 1.6-os motor semmi meglepetést nem okozott, ment ahogy ez egy 1.6-os motortól elvárható, tartotta a stabil 8literes átlagfogyasztást is. Viszont a futóműve! Az egyszerűen fantasztikus, pedig semmi ESP és tsai kütyü sem volt benne "csak" egy ABS. Meg egy jó Bridgestone 195/60-as 15-ös gumi...:) A Mátrában/Bakonyban/stb élvezet volt vele autózni. Nagyon szerettem, az autó egyszerű volt, mint egy faék, az 1.6-os motorral ki lehet menni sztem a világból, akkor sem lesz semmi baja. Mivel előtte GTI Golfokat hajtottam (köszi Apu:)) és kellett az erő (hozzá voltam szokva), ezért fájó szívvel, de eladtam. Egy erősebb Focus II-est szívesen vettem volna, ha tetszene. De nem tetszik. Sztem visszalépés. És nem csak szerintem, hanem sok olyan ismerősöm szerint is, akik Focus I után II-re váltottak. Ha a Ford kicsit másolná az Opelt (Astra Classic még most is kapható újonnan), meg lenne döbbenve, hogy mennyi Focus I-et tudna értékesíteni még most is! És még valami. A Gyertya+Gyújtótrafó fiaskót leszámítva (lásd hibalista), az autó olajon és benzinen kívül, mást nem kért! Tehát, ha azt kérdezik, hogy mennyire megbízható a Focus, azt mondom, hogy NAGYONNAGYON!:)

- 1db gyujtótrafó, ami a teljesen szétégett gyári gyertyák miatt halálozott el, holott a szervízkönyvben benne volt 2szer is a gyertyacsere, ráadásul 80e-nél volt elvileg a második. "Köszönet" érte a kecskeméti Ford Hoványnak, legalább is az ő pecsétük volt a szervizkönyben...:( Gyújtótrafó kicserél, a legjobb fajta Denso gyertya beletesz, majd plusz 100000km után lehet cserélni:)

Kecskeméti Hoványnál nálam az autó nem járt, de gyertya miatt kapnak egy 1-est.

Egy veszprémi jóbarátom végezte a trafócserét, szerzett gyertyákat, elintézett mindent, a 100000-res nagyszervizt is megcsinálta, amit kellett cserélt, mindent elintézett. Nagy dolgok nem voltak, izzócserék, fékbetétcsere, olajcsere, semmi extra. A műszakit is intézte, friss műszakival adtam el a kocsit. Ezúttal is köszönöm Neked Csomi!:)

Fenntartási költség (10) Évjárat 2003
Előző autója? BuszMetroWillamos...:) Következő autója? Seat Leon FR
Verdikt (7.5/10)

Ford Focus 1998 (2003 - 2004)