Autók » Ford » Fiesta (2008-2012)

Fiesta 1.25 trend

Szuper, modern, megéri bőven az árát, megbízható

FORD Fiesta 1.25 Trend benzines(2008-2012) a mi kocsink 2011-es. Nekünk a kocsi 10/10-es,teljesen elégedettek vagyunk vele, többnyire városban használjuk de havonta egy-egy hosszabb táv is becsúszik. Egyáltalán nem kicsi, 2-4 fős családnak még hosszabb útra is tökéletes, ha cserélem akkor szintén benzines Ford Kugára fogom a nagyobb méret miatt azzal már nagyobb dolgokat is tudok majd fuvarozni. A kocsi szuper, nagyon eltalálták, szépen néz ki, modern, rengeteg a kényelmi elektronika benne (de pl. a hang vezérlés úgy gondolom felesleges). Kicsi a fenntartási költsége és ez az eddigi legszebb Fiesta sztem, gyönyörű még ma is modern a formatervezése. Elégedettek vagyunk vele, városban de autópályán is a nagyobb zajoktól mentes, utazni a 130 Km/h sebességgel(max sebessége 155 KM/h)is tökéletes. A műszerfalon van pár értelmetlen "rekesz" de ezt leszámítva tökéletes a belső tervezés. A kocsink most 2022-ben 11 éves, se rozsda se jelentősebb meghibásodás nem volt. Fogyasztása 50Km/h - 3.6 liter, 90 Km/h 4.8 liter, 130 Km/h 6.6 liter kőrül alakul.

- A kötelező szervizek olcsók: olajcsere, szűrők cseréje kb. 15.000 Ft anyaggal. A kötelező kb. 80.000 km-nél elvégzendő hajtás csere már drágább kb.130.000 Ft. A kocsit úgy vettem h a kormánykerék "recsegett" a szervizes elmondta h ez típus hiba, egy hab befújásával lehet javítani. A javítás költsége 10.000 Ft volt anyaggal.A kocsival vásárolt szerintem kb a 2. akksi a kocsi életében nálam elromlott, 20.000 forintért újat vettem, én cseréltem ki.A fék lámpa 2 szer "kiégett" én ki tudtam cserélni. Az index lámpák egy idő után fehérek, cserélni kell. A katalizátornál valamiért hibát jelez, de a szerelő azt mondta h típus hiba nem tud mit tenni vele, de nincs is jelentősége viszont ha 100-as benzint tankolok nem jelez hibát. Szóval túl érzékeny a műszer.

Ford Vagép Nyíregyháza, elégedett voltam velük nagyon.

Fordra specializálódott magán szerviz Nyíregyháza.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2011
Teljesítmény (9) Km vásárláskor 82000