Autók » Ford » Fiesta (2001-2007)

Fiesta 1,3 Ambiente

Olcsó-fapados-megbízható-szerethető!!!

2009 update:
Ez a legfapadosabb modell a fiestából, 2.1 milláért milyen autót kap az ember manapság? Szóval ennyiért bőven megérte, mert egy szép (legalábbis nekem), viszonylag kényelmes, viszont nagyon jól vezethető, strapabíró kocsit kapunk érte... a futómű és a váltó hihetetlenül jó. Az 1.3-as motor 70 lóereje nem olyan rossz, igaz nem egy sportautó de lehet veled remekül haladni A-ból B-be. Alacsony fordulaton húz és halk, remélem tartós is lesz. Városban használom egymagam, néha ketten ülünk benne, ehhez bőven elég lendületes, ha telepakolom emberekkel és csomagokkal azt már megérzi, családi autónak nem javasolnám...talán 1,6-os motorral. A fogyasztása városban 7,5 liter körül van, de mostanság csak nagyon rövid távokat megyek vele, így sajna 10 litert becuppant.
A felszereltség igen szegényes: 1 db légzsák + szervókormány gyárilag, került bele utólag ICE 4500 cd a 2500-ös magnó helyett, illetve elektromos ablak.

A kocsival elégedett vagyok (sőt kifejezetten szeretem). Lehetne benne normális pohártartó, illetve az anyósülésen ülők hiányolták a majrévasat.

Ár/érték aránya nagyon jónak számított 2004-ben, de 2006-08 körül viszont megdöbbentően olcsón adták a jól felszerelt Fiestákat. Viszont nekem 2004-ben kellett a kocsi. Gondolkoztam hogy lecserélem egy jobban felszereltre, de osztottam szoroztam, nem érte volna meg, nem is bánom.

Nem lehet bele utólag klímát rakni, nagyon szét kéne szedni, nincs meg semmi előkészítés. Más autókba lehet. Rendeltem volna bele mikor vettem, de csak a magasabb felszereltségűbe lehetett volna, ami már még 1 klíma árával lett volna így több, csomó olyan dologgal amire nincs szükségem. Nagyon béna a felszereltségösszeállítás, lehet hogy nem is veszek többet emiatt Fordot.

Összességében: a kocsit szeretem, nekem városi autónak tökéletes, nem bántam meg hogy ezt választottam. Megbízhatónak bizonyult idáig, úgy tervezem hogy legalább 10 éves koráig nálam lesz.

- A bal tükrömet kitörte egy jóindulatú gyalogos.. 5200 ft volt egy új bele, micsoda lehúzás egy kis darab tükörlapért.
- Rázott a kormány 120km/h körül, kicserélték a felniket garanciában, azóta jó.
- Kiégett 3 éves korában féklámpa és rendszámtáblavilágítás.
- Szétrepedt a középső féklámpa ház. Még garis volt, de nem cserélték ki, úgy marad míg szét nem esik, egyenlőre még bírja.
- Az ajtón levő műanyag takarólap a B oszlop mellett kezd leválni, de lehet hogy az ablakon levő légterelő a hibás.

Auto Fort 3. ker
Kicsit drága az óradíj, valamint nem tartom szép dolognak , hogy 5 liter olajat számláznak ki, mikor csak 4.3 liter megy bele, persze a maradékot eszükbe se jut odaadni.
Szétrepedt középső féklámpa műanyag búra, nem akarták garanciában kicserélni..
Ford Solymár
Itt az olajat normálisan számoltak, kicsit olcsóbb a munkadíj, le is mosattam a kocsit és úgy sem volt annyi mint a másiknál előző évben.
Ők cserélték garanciában a felniket is.
Mivel lejárt a garancia, többet nem megyek márkaszervízbe.

saját
Csak olajat meg izzót cserélünk, mivel keveset megyek a kocsival.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2004
Megbízhatóság (10) Vezetett km 20000
Előző autója? Fiesta 2x, Escort 1x Következő autója? Nem tudom, nem akarok még cserélni....
Verdikt (8.2/10)

Ford Fiesta 2001 (2005 - 2008)