Autók » Ford » Fiesta (2001-2007)

Fiesta 1,4 Fresh

Jó kis autó, egy-két tervezési bakival

A kocsi apámé volt, később megvettem tőle, így már egy jó ideje az enyém.

Jó tulajdonságok:
- Eleg halk nagyobb sebességnél, így autópályás utazáshoz szerintem a kisautók között kitűnő.

- elég jó a helykínálata, akkora hely van benne, mint a ´99-es Escortunkban volt, egydül a hátsó 130 centis szélesség kevés, egy keskenyebb gyerekülés mellett két vékony felnőtt nő is csak szenvedve fér el. Az ülések kényelme elöl elmegy, hátul viszont borzasztóan kemény priccs van, ennél rosszabbat csak a Fabiában láttam hátul.

- A futóműve nagyon jó, gokartos, élvezetes vele kanyarogni.

- A fogyasztása hosszabb úton kellemes, simán lehet vele 5,5 literrel járni. Télen, 3 km-es munkába járáshoz használva viszont mértem már 12 literes fogyasztást is (160 km után már fél tankon állt a mutató)

- a motor 80 Le-je egész jól mozgatja a kocsit, a klíma viszont érezhetően levesz belőle. A kocsi óra szerint 170-et megy, így a gyár által megadott 167-es végsebességet éppen eléri.

- A gyári CD-s rádiója elég kellemesen szól, de a 100 ezer Ft körüli árát abszolút nem éri meg, főleg, hogy az MP3 lejátszási képesség nagyon hiányzik manapság, de egy SD kártya olvasó vagy USB port is jól jönne.

- A gyári akksi 7,5 evet birt. Még sosem volt olyan kocsim, ahol ennyit bírt volna egy akksi, igy ezzel elegedett vagyok.

Negatívumok:

- Nem tudom melyik kretén mérnök találta ki, hogy akárhova állítja az ember a levegő befújás irányát, a lábra egy kicsi mindíg megy belőle. Elég zavaró, amikor az ember a dög melegben szandálban és rövidgatyában vezetne, és erre a klíma a fagyos levegőt a lábára fújja. Így kvázi használhatatlan a klíma, vagy pedig a használatához be kell takarni a lábat. Magyarán kánikulában szerintem szenvedés vele autózni.

- A kocsi részletmegoldásai néhol nem tetszenek. Pl. a napellenző egy kisteherautóban is elmenne, a váltókar is túl hosszú (amúgy a váltó nagyon jól kapcsolható), a műszerfal kialakítása nem valami fantáziadús.

- A motor hidegen történő lefulladási szokása elég bosszantó. A kollégám 2 literes 3 éves Mondeoja is pont ezt csinálja, így ahogy néztem, kicsit Fordos betegség ez.

- Az utastér hátul szűk, így alkalmatlan családi autó szerepre sajnos. Van még egy kisautó a családban, így nem akkora gond, de azért nem lenne rossz, ha hátul 5-6 centivel szélesebb lenne.

Összegezve azért nem rossz autó ez, még 40 LE kéne neki, és egy kifejezetten élvezetes kis gokart lenne.

- 7 év alatt semmi, sosem robbant le, mindig indult, így ezzel nagyon elégedett vagyok. - - Viszont hideg időben reggel beindítás után hajlamos lefulladni, ha pedig az éppen bemelegedett motort leállítom, pár perc múlva történő újraindításnál lefullad, hacsak nem adok egyszer egy nagy gázt, vagy tartom pár másodpercig a gázpedálon a lábam. Az alapjárata viszont példásan egyenletes és normális szintű , miután a lefulladást elkerülte.

Auto Fort Váci út - a rendszeres szervizekre hordtam oda az első években. Nem olcsók, szerintem linkek is (a kocsiban a pollenszűrő szerintem még a gyári volt, miután 6 év után egy kis szerelővel megnézettem).

Független szerelő Budán a hegyen, szépen jól, dolgozott, baromi olcsón.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2005
Előző autója? Almera Következő autója? CR-V
Verdikt (8.2/10)

Ford Fiesta 2001 (2005 - 2008)