Autók » Ford » F-Series

F-S F150 1987-89

A PICK-UP-generáció, Ford F széria

Ford F sorozat, amelynek több mint fél évszázada kultusza van Amerikában. Ezt a platós kisteherautót, vagy terepjárót ott pick-up-nak hívják. Valamikor létezett olyan is hogy ford f150 xlt ranger, de tudomásom szerint ma két külön típus, teljesen különböz? az autó is, a piaca is, úgyhogy nemnagyon lehet a kett?t összehasonlítani ma.
Amit én ismerek:
FORD
F100
F150 1,5 tonna teherbírású
F250 2,5.....
F350 3,5.....
lehet hogy tovább is van csak én nem tudok róla.
Évjáratok mindegyik típusnál ugyanakkor változtak ha jól tudom, persze nem, mindíg volt mindegyik. Jellegzetességként még annyit megemlítenék hogy nagyon sokáig két különbözö szín? h?t?rács és ugyanolyan fényszórókerettel szerelték mindegyik típust, mattfeketével ami itt is van a képen, és talán szebb is mint a másik krómozott, ami nem igazán illik ehhez a járm?höz.
Évjáratok:
1918 T model
kb 1948 megjelenik az F1- F8-ig széria.
kb 1954-56 körül megjelenik az Fés 3 számjegy? széria pl:F100
1959-az F250 másképp néz ki, ezekben az id?kben több változtatás is lehetett.
1965 karosszéria változás, az irányjelz? a fényszóró fölött.
1967 az irányjelz? a fényszóró alatt
kb73-77 más h?t?rács az irányjelz? a fényszóró felett,több apró változással.
1978-79 ennak is hajó orra van mint az el?z?nek,de itt már "kocka" lámpás az eddíg megszokott "kör" helyett.
1980-86 megjelenik a függ?leges elej?, index a fényszóró alatt.
1987-89 ez van a képen.
1990-94
1995-99
2000-2003
2004- máig.
Ez a leírás két 89´ F150 2WD 4 sebességes soros 6 hengeres 4.9 literes benzines,és egy ugyanilyen 4WD automata multi point injektoros rövid fülkésr?l fog szólni.
A 2WD 4 sebességes pick-up és egy európának gyártott 1,5t kétkerékhajtásúhoz hasonlítva, az F150 jobban kényelemre készült. A rugózása, az útfogása, a egész design,a felszereltség, és természetesenn az önsúly is a komolyabb teljesítmény? 4,9 motorhoz lett méretezve. A három személyes üléssor amerikai luxusautó foteleit, inkább kanapéját lehet fellelni benne, természetesen a m?szerfal is a piac igényeinek lett kialakítva.
A motor JÓL mozgatja az autót, a motor hangja a 4,9l-b?l adódóan kis fordulattal párosul, az éveken át több típusban használt-csiszolt motor CSAK EGÉSZ MAGAS FORDULATON HALLATJA HANGJÁT,FELNYITOTT MOTORHÁZTET?NÉL IS.
Ezt még a mai korban gyártott benzinesek is, japánok is etalonnak használhatnák.
A 4WD automata három sebességével, és a bele tett km-ben ami kb 620 ezer, eredeti váltóval inkább váltócserére vagy javításra érett a lomha reakciójával, de a motort itt is látszik hogy a sok százezer mérföldre gyártották. terepváltója és képességei, még ma is helyt állnának, de lehetséges hogy ugyanaz tudja mint egy mai Ranger. Méretileg, és önsúlyban is kb 1,5 Ranger a 2WD-s, A 4WD-s önsúlyban kb 2x Rangernek felel meg.

- kipufogó csere, javítás, gumik cseréje, olajak olajsz?r?k cseréje,

Fenntartási költség (9) Évjárat 1989
Megbízhatóság (10) Vezetett km 420000