Autók » Ford » Escort (1980-1990)

Escort Ford Escort 1,1

Lórájder

Első autóm volt, Vásárhelyen vettem, vagyis inkább cseréltem, a Scarabeomat adtam érte plusz némi ráfizetés. Nyáron volt ez, hazafelé 120al téptünk az Autobahnon, nem zörgött, nem volt semmi baja fogyasztott 8 litert. Aztán jött a hideg, mentem volna erre meg arra, csak nem indult el, na megnézettük a karbit, beállították, de úgyse indult, rájöttünk végül hogy elfolyik a benzin mert lukas a benzincső. Megcsináltuk, jó volt, de azért kétnaponta be kellett indítani különben nem bírt volna.
Aztán jöttek a kisebb bajok, Dunaújváros felé menet egy nagy hupliban letört a csonk a kipufogó dobjáról, gyorsan bontó új dob meg minden.
De megjártam vele az egész országot, nem volt vele soha nagy probléma, második nagy útján Pécsen szintén nem akart elindulni, eltoltuk egy lejtőig ott elengedtük aztán rögtön pöfögött.
Nyáron vettem egy Suzukit, azóta fater használja az öreg fordot, szenved vele néha azért, már ő is belerakott 15ezret, azóta volt műszakin, heggesztettek az alvázra egy lemezt mert ki akart esni az anyósülés rajta, hátsó sárvédők szét voltak rohadva, bal hátsó lengéscsillapító életveszélyes az el lett nézve, lengőkart kellett cserélni, ja meg gyújtás holv volt hol nem valamit csináltak azon is de azt én már nemtudom, most már indul ha meleg van tutira, kb ennyi 55e volt a vizsgáztatás cakkumpakk, de azt mondták a haver szakik hogy 2 év múlva ez már a roncstelepre megy csak ha még tud menni :D
Majd írok róla még.

RIP: nyugodjon békében szegény autó, el lett adva 50e Ft-ért valakinek, aki természetesen nem íratta át, és majdnem meghalt benne egy karambolban. Nem igazán jó ez a rendszer így, majdnem engem akartak felelősségre vonni, de mikor mutattam a papírt, akkor leszálltak rólam. Egyébként utolsó vizsgája előtt be lett heggesztve egy padlólemez a soffőrülés alá, mert csak a lélek tartotta meg a rozsda, viszont a lengéscsillapítók továbbra is életveszélyesek voltak, na így lett eladva.

- lengőkarok, kipufogó leesett, hűtővizes tartály szétrepedt, pumpa beszart, alváz szétrohadt, benzincső kilyukadt, kapcsolók szétestek, gyújtás hol van hol nincs kb ennyi

szegedi haver szaki

karburátor szaki

Fenntartási költség (8) Évjárat 1984
Teljesítmény (3) Km vásárláskor 190000
Előző autója? Következő autója? Suzuki Swift Sedan
Verdikt (5.8/10)

Ford Escort 1980 (1986 - 1990)