Autók » Fiat » Tipo (1987-1995)

Tipo 1.7D

1.7d tuned :D

Ez az első autóm nem is tervezem az eladását,mert olcsó a fenntartása és akármennyire olasz is szerintem megbízható.A vezérműszíjat 100ezer km-enként kell cserélni a gyár szerint,szerintem jobb ha le van cserélve 75-80ezrenként,mert hajlamos átugrani a vezérlés.A motorolaj cserére 7500km-t ir a gyár és az olajszűröt pedig minden második alkalommal kellene cserélni.Én 10ezer km-enként cserélem az olajat,de a szűröt pedig minden alkalommal.Ja és a Lada olajszűrője felmegy rá,semmivel sem rosszabb minőség,de mert Lada nem Fiat ezért nem 2500ft hanem 800ft.A motorhoz hozzányúltam,a porlaszók nagyobb nyomással üzemelnek,az adagoló is ,,okosítva lett",direkt szűrő került bele (1000km-enként tisztítom),egyedileg készített áteresztő hátsódob.Így 170 körül van a vége.Hidegen nem hajtom nehogy hengerfejes legyen.A futómü elöl-hátul 5cm lett ültetve.Ennek köszönhetően nagyon jó úttartása lett.Bár alapból is jobb futóműve van mint egy golfnak.Nagyon szeretem,van még rajt mit csinálgatnom.Festés még ráfér.De üsszességében nagyon megbízható autó,ha karban van tartva.

- generátor elromlott ami betudható a nagy zenének is,cserélve lett....bontóból vettem 3500ft-ért egy másikat....
- központizár nem zár minden ajtót....
- egyszer hagyott ott az utca végén mert az adagolóról leszakadt az elektromos vezeték.Hütöventilátor jeladója hajlamos megadni magát (külön kapcsólóra kötöttem).Egyszer romlott el a fűtőmotor de bontóban kaptam hozzá 3000ezerért és azóta jó.Körülbelül 1éve használtam amikor az önindító megadta magát,vettem bele szénkeféket (kb 800ft volt) és megjavítottam.....

magam és apám javitjuk és tartjuk karban

Fenntartási költség (8) Évjárat 1991
Verdikt (7.8/10)