Autók » Fiat » Tempra (1990-1997)

Tempra sw 1.6 kombi

A nyári öszvér

Nagyonjól felszerelt autó,digit minden,könnyen kezelhető egyszerü.A kárpitozása is strapabíró,nagyon erős plüss anyag.Kategoriájában a volvóhoz hasonlatos,igen nagy kaszni,jó lehet bele pakolni,és az elvitellel sincs gond, a motor igen erős,az elektronikának köszönhetően szinte automata érzetet kelt az emberben.Full terhelésnél,sík uton 35-nél még simán viszi az ötös,semmi rángatás,átmenet ,akadás nélkül gyorsul,ezért sokszor lusta vagyok váltani is.Idáig még mindent meg tudtam csinálni rajta,az alkatrész elfogadható árú,pl.motor elektronika gyanus hibáknál /ebböl van a legtöbb/érdemeseb megvenni a komplett szerkentyüt,és átcserélni,mint szerelőzni,szervízezni,mert jól átverhetik vele a hozzá nem értőt,és súlyos tízezresek bánják a miért is szar a fiat magyarázatokat.Olyan ez mint a tv szerelés.
Hát sajnos az olaszok nem igazán gondoltak rá hogy tél is van.Aki Moszkvába,vagy eféle hideghelyen akar kocsikázni,az feletse el ezt az autót.Én pesten is már azon felakadok,hogy na most beszállok,nivel már -3-5 nél befagy ki sem lehet nyitni az ajtókat,na de ha még is sikerül akkor jön a meglepi,mert becsukni sem lehet,párszor mentünk már,hogy fogtuk az ajtót menet közben.Télen leszoktam szerelni az ajtó kárpitot épp ezért,és kézzel benyulva korrigálok.Ez az autó igazi olasz,jön a jó idő és minden rendben minden super,még a motor elektronika,az alapjárat szabályozás,minden helyre áll.Kifejezetten ajánlom az autót Kairóba,Isztambulba,Kenyába,ott ilyenek fel sem merülnek,digit klimás,na meg egy sor elektromos biszbasz,és aránylag minden müködik.A kasznija kora ellenére se kelti öreg autó benyomását,sok új kombi szánalmasabban néz ki.A müanyag karosszériaelemek is praktikusak.Az ár érték arányban szerintem igen jó.Ma a gyártók minden kellékkel spórolnak,komoly kombikat látok gyári tetőtartó nélkül ,pedig az igazán nem extra,a fiaton az is van,sőt beépített hatsó légterelő is,/ igaz hogy télen könnyen eltörhet a ráfagyó hó miatt nyitáskor./A fiat egy jó kis autó,csak hideg ne legyen!

- csak a kopó alkatrészek lettek cserélve,kuplung,fékbetétek,bowdenek,stb

jómagam

Fenntartási költség (6) Évjárat 1993