Autók » Fiat » Stilo (2001-2007)

Stilo 1.4 Racing

Miért nem hallgattam a közmondásra?

Nagyon megtetszett. Gyári Rancing kivitel volt, szép felnikkel, csábító külsővel és belsővel. Tetszett h a csomagtartót úgy lehet bővíteni h síkba dőlnek a hátsó támlák és nem lóg be semmilyen kerékjárat.

Puha műanyagok mindenfelé, az olaszok értenek ehhez, ugyanaz az utólagos műanyag bevonat az ajtókon mint a VW csoportos autókban csak itt nem mállik le. Kényelmes nagy ülések, tökéletes vezetési élmény, a City szervót imádtam. Nem volt az a sebesség és útviszony h ne lehetett volna egy kézzel tartania a kormányt, nagyon feküdte az utat. Ritka jól szólt a gyári Bose hifi rendszer is.

Aztán egyszer csak(már több mint egy éve nálam volt) indítás után neki állt 100-500 között ugrálni az alapjárat az autó pedig remegett. Szervízbe be, pár érzékelő kicserélve, ott hagyva majd' 200 ezer HUF, 2nap után előről minden.
Utána felkerestem a létező összes jó szerelőt, autódidakta módon elkezdtem én is belepiszkálni mindenbe, amikor már lemondott róla mindenki még kicseréltettem pár érzékelőt, a lambda szondákat(mert mint kiderült már egyik sem muzsikált a kettőből), mikor beláttam h kész ennyi volt, vége.

Azt mondta a szerelőm hagyjam ott 1hónapra, minden nap beindítja és ha végre elkapja a computer a hibát akkor -talán- jó lesz. Ebbe nem mentem bele. Ugyanis hibakódot sosem hagyott, ezért lett végül a motor is megbontva, de ki gondolta volna ott sem lehetett látni semmi érdekeset.

Minden reggel gyomorideggel mentem le, jó fél órával indulás előtt h vajon beindul-e? Isteni érzés volt a kiskörúton a belső sávban lefulladni vele, majd hazáig minden piros lámpánál 2000-en bőgetni a motort h le ne álljon.

Persze voltak szép időszakai amikor akár 8-10napig sem csinált semmi rosszat.

Végül ELADTAM, ami nehéz szülés volt, de utána egész éjjel remegtem, akkor jött ki az a sok feszültség amit ez a szar okozott.

- Minden! - Végül nem tudták megjavítani. - -pillangószelep - -motorvezérlő - -különböző érzékelők - -lambda szondák - -vízpumpa - -termosztátot valósággal ette

Fenntartási költség (1) Évjárat 2005
Előző autója? Panda 1.2 Emotion Következő autója? Wagon R+ 1.3 GS
Verdikt (3.1/10)

Fiat Stilo 2001 (2004 - 2007)