Autók » Fiat » Stilo (2001-2007)

Stilo 1.2 16V

Meggyőző minőség

Kifejezetten szép, kellöen tágas, komfortos autó. Belül minőségi anyagok, nagyon kultúrált hajtáslánc szigetelés. A finom kis motor az eddigi legjobb Fiat váltó párosítással a viszonylag nehéz, nagy homlokfelületű autóhoz kiváló párosítás, igényes gördülési zaj szigetelés, meggyőző, élvezettel hallgatható gyári(!!) audio rendszer, belső elemek csendben vannak, nem zörög semmi. A kényelmi, vezetést segítő extrák miatt magasabb kategória érzetét kelti.
Negatívumok:
-visszatérő hibaüzenet ( ABS, ASR EBD) garancia időn belül igazán nem tudtak mit kezdeni vele. A megoldás a következő volt: gyárilag kicsit kicsi az akku teljesítménye, ezért hosszabb állás után, vagy téli első indításkor az akku indító feszültsége lecsökken és a biztonságos indításhoz először a kényelmi valamint menet közbeni biztonsági elektronikát szünteti meg, ugyanis menet közben majd segít a generátor pótolni. Ez egy megfelelő nagyobb akkumulátor cseréjével megszünik.
-Körülményes izzó csere ( akinek nem autós szakmája van)
- a nem metál fényezés viszonylag gyenge, karcolódik ( nesze neked környezetbarát vízbázisú festék)
Ami még elromlott:
- jobb e. ülés súlyérzékelője (OCS lap) Airbag Failure hibaüzenettel. Saját magam javítottam garancián túl. Sajnos a huzat és a szivacs között csak két ponton van rögzítve, ezért a gyakori ki és beszállás miatt meg tud gyűrődni, majd valamelyik v. mindkettő vezető ( vmilyen szén és ezüst alapú) eltörik. Az ülés szétszerelhető ( ha nem vagy autós szakmájú nem ajánlom) és egy 30 000 Ft- os csere darabbal javítható, de ezt teljes felületén érdemes a szivacshoz ragasztani, hogy ne forduljon elő mégegyszer. Vagy pedig egy 200 Ft- os ellenállás megfelelő helyre történő beforrasztásával kikerülhető eme nyáklap, viszont ekkor biztonsági funkcióját nem látja el. Kinek mi tetszik.
Az autó egyébként nem hagyott cserben sose, megjártam vele Horvátosrszágot is kétszer, autópályán 180 km/h- ra volt képes 4 személy plusz csomaggal, ekkor hosszútávon 8 litert evett. Nagyon szerettem, bár én szakmámból kifplyólag megtudtam javítani. Semmivel nincs több hibája mint más gyártó tipusainak, egyébként ezen az elektronikai hibák a BOSCH által gyártott és beszállított egységekben jelentkeztek.
Kivétel a hátsó szilent, ahol két réteg gumi között olaj van, ez az olaj megtudja marni a belső gumit, a kitöltetlen tér megnő ezáltal kezd kopogó hangot hallatni. Ez konstrukciós sjátosság, hiba.( Istenem, első széria..)

- Hátsó híd hidro- elasztikus szilent blokk( garanciában komplett hátsó híd csere)
- Jobb e. fényszórómagasság állító motor 2x ( garanciában cserélve)
- ABS, ASR, EBD FAILURE hiba üzenet többször( garanciában software frissítés, de nem oldja meg, fent leírva, hogy miért)
- Aibag Failure ( garancián túl megjavítottam én magam)

KB Autoteam

Nissan Fiat Hiezl

Fenntartási költség (8) Évjárat 2001
Előző autója? Brava 1.6 16V Következő autója? Grande Punto 1.3 mjet
Verdikt (7.5/10)

Fiat Stilo 2001 (2004 - 2007)