Autók » Fiat » Punto Classic (1999)

Punto Classic 1.2 8V 60 Dynamic

Az autó, ami megváltoztatta az olasz autók iránti előítéletemet

Rendkívüli ellenérzéseim voltak az olasz autókkal kapcsolatban. Azt gondoltam mindegyikről, hogy ipari hulladék, megbízhatatlan szemetek.
Aztán megváltozott a véleményem. A Kedvesem autójáról van szó...

2016-ban kezdtem el vezetni. Nekem egy 1993-as full-full-fapad Swiftem volt, képzelhetitek, az után milyen luxusautónak éreztem a FIAT-ot.

Főbb felhasználási területe: Bp. XI. ker. - XII. ker. - II.ker. Hétvégente kirándulunk, autópályázunk.

Áltagfogyasztás: 6,5l. Budapesten, a városi forgalomban (főleg hegyvidéki terep) 7,5l. Országúton: 6l alatt. Autópályán: 7l.

Kényelem/komfort/kilátás: 190cm magas vagyok. A kilátás az autóból nem a legjobb, de tűrhető, megszokható. Zárójel: Toyota Avensis II, VOLVO S40 II-ből ugyanilyen a kilátásom.
A fejterem viszont nagyon jó ahhoz képest, hogy kisautó. Derékfájós vagyok, ezért a deréktámasz!!! nagyon hasznos tud lenni. Megjegyezném, hogy az öcsém SOL felszereltségű 2003-as Corollájában NINCS deréktámasz.
Az autó ahhoz képest, hogy kisautó, nagy beltérrel rendelkezik. Ezt az eddig szállított összes utas megállapította.
Az ülés városi forgalomra lett kitalálva. Ennek megfelelően autópályán már fészkelődöm, de a BP-Kaposvár utat gond nélkül le lehet vezetni benne.
Az autó fűtése 0 fok alatt nem létezik. 0 fok felett OK. A klímája viszont hatékony. Nyáron a 40 fokban nagyon kellemes.
Az autó viszonylag csendes. A váltó áttételezése viszonylag hosszú, 100km/h-nál 2750-et pörög a motor. Országúti tempónál viszonylag csekély szél és motorzaj szűrődik be az utastérbe.

Menetdinamika: az autó 60 lóerős. Ez sejteti, hogy a budapesti hegyvidéki terepen, autópályán elég halovány a teljesítménye. Főleg klímával, 4 fővel a fedélzeten. Megjegyezném, hogy nem száguldozunk vele. Átlagos városi forgalomban a teljesítménye elfogadható.

Biztonság: 4 csillagos EURO NCAP-s törésteszt és 3-as Folksam, valós baleseti statisztikai osztályzat. Kisautóhoz képest ez megfelelő. 2 első légzsák és ABS van a gépben. A fejtámlák nem érnek fel az én fejem tetejéig, de kialakításuk és támasztásuk nem rossz.
A kormány magasságában állítható, legmagasabb állásban össze tudom zárni a lábaimat alatta úgy, hogy nem ütköznek bele.
Az autó úttartása jó, agilis a viselkedése, kormánymozdulatokra élénken reagál. Nagyon jó fékei vannak (2 első tárcsa, 2 hátsó dob).

Küllem: arányos, sportos megjelenése van, világoskék metál színben. Tetszik.

Meghibásodások: lásd hibalista. Komolyabb hiba soha nem volt és soha nem hagyott ott minket az út szélén. Sok helyre eljutottunk vele és remélem, ezután is el fogunk.

Az autó hibáival együtt lehet élni, olcsó fenntarthatósága kompenzálja azokat. Valahogy megszerettem az autót és már nincsenek ellenérzéseim az olasz autókkal kapcsolatban. Ez köszönhető a Kedvesemnek és annak, hogy az autót vezettem is, nem csak ítélkeztem kipróbálás nélkül.

- -megmagyarázhatatlan olajfolyás a motorból. Később kiderült, hogy szelepfedél-tömítés, típushiba. Ezután még mindig utána kell tölteni néha. - -benzinszag van az utastérben. Egy ismerős szerelő próbálta megmókolni, de még mindig jelen van a probléma. - -szereti az izzókat fogyasztani - -kopog az első féltengelycsukló. Ez stabilitásban nem okoz bizonytalanságot. Főleg nedves úton, párás időben jelentkezik a probléma. Száraz időben nem.

Magyar Autóklub, XI. kerület. Korrektek, jó árakon dolgoznak. Kedvesek.

Ismerősök.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2003
Előző autója? Swift, 1993 Következő autója?
Verdikt (8.1/10)

Fiat Punto Classic 1999 (1999 - 2005)