Autók » Fiat » Multipla (1999-2004)

Multipla 1.6 ELX

Rút kiskacsa

Az elejétől fogva tetszett, de mikor bemutatták még túl kölyök voltam - egész más volt, ami birtoklási vágyat keltett. A sokadik autónál jártam, mikor váratlan fordulat állt be az életemben - megint bringára ültem és annyira rákaptam, hogy az autó csak állt a ház előtt, ment havonta 50 km-t. Nem nehéz kiszámolni, kicsit fölöslegesen állt benne a pénz. Kellett helyette valami amiben elfér a család (apa-anya-3 gyerek), a csomagok, és túlvan az értékvesztése legjaván. És akkor szembejött egy az utcán...megnéztem a használtautón, úgy tűnt megvan a tökéletes családi autó. Megnéztem párat, a belseje mindnek lehangoló - a műanyag elemek rettenetesen tudnak kinézni, de javítható. Az 1.6 benzinesnek nagyon nem tud komoly baja lenni így mellényúlni is nehéz, a kiszemelt példányon törés nyomár nem találtuk így elhoztuk. A legjobb autóm lett idáig, kényelmes, mégsincs benne "rohadtnagy bálnával libegek az úton" érzésed. A gyerekek imádják, feleségem vezeti ami nagy szó, az előző három autót nem volt hajlandó. Ami furcsa: 1999 óta gyártják és még mindig van aki először lát ilyet. 4-5 kilométeren egyszer garantáltan UFO-nak néznek, remélem a TEK-et azért nem küldik ránk :)

Ja, a Multiplások: ha szembe jön villog, ha hátulról villog, megelőz és elakadásjelző+kéz ki az ablakon és integet. Mindegyik, kivétel nélkül :)

- Első lengőkarok, szilentek cserélve + generátor csere (bontott, garis) + vezérlés beállítás + hátsó fék beállítás összesen 65.000.- - - Hidegindításkor kicsit hosszan kell indítózni (3-4 másodperc), de utána megy szépen - a hiba oka egyenlőre ismeretlen. - - Indítás után néha az ABS-re panaszkodik, vizes úton kipróbáltam, a hibajelzés ellenére hibátlanul működik (hibajelzés 5 indításból 1-2 esetben van, hibatárolóban nincs nyoma)

"Sarki szaki", olasz specialista. Korrekt, gyors, olcsó. 10 pont.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2001
Előző autója? G Következő autója? Grand Espace IV.
Verdikt (7.7/10)

Fiat Multipla 1999