Autók » Fiat » Multipla (1999-2004)

Multipla Bipower

A delfinarcú

Kettő ilyen autóm van, az egyiket 1éve, a másikat fél éve vettem. A fogyasztása gázból 5.5-6kilo, ami költségre átszámolva 4.5 liter benzinnek felel meg. maga az autó igen megosztó, én szeretem az extravaganciát benne, amúgy meg állati praktikus.Az 1.6-os motor gázzal gyenge hozzá (1400kg üresen!), de meg lehet szokni, a kútnál a kasszánál kárpótol mindenért. Amit utálok: kicsi tengelytáv miatt billeg, ablakok nem leereszthetőek teljesen, lomha menettulajdonságok, a pótkeréknek nincs hely. Ami nagyszerű: avantgard forma, belső tér otthonossága, műszerfal borítása,belső tér variálhatósága és nagysága, alkatrészek olcsósága (már amikor egyáltalán kell), sose romlik el, nagyon gazdaságos, márkatársak összetartása és az üdvözlési szokások az úton (vigyorogva, villogtatva, integetve),világítás minősége (6pontból világít!).

- A kopó és típushibás alkatrészek: Hátsó lengőkar csapágyazás 20.000.-; Hátsó fékbetétek 12.000; Vezérműszíj feszítővel 25.000.-; a vezérlést védő műanyag burkolat (az anya átfordul, csak roncsolva jön le) bontottan 10.000.-; első stabpálcák 3.000.-; első lengőkar 16.000.-;hátsó lengéscsillapító 20.000.-;

Baráti szerelő otthoni műhellyel.

Dupla Bécsi bt.érdi autógáz műhely.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2003
Előző autója? MPV Következő autója? multipla