Autók » Fiat » Marea (1996-2002)

Marea 1.8 16V HLX

Ügyes és kényelmes - a család kedvence

Rossz tulajdonságai nem nagyon vannak. Alapvetően utazó autó, kényelmesen és megeröltetés nélkül meg lehet vele tenni többszáz km-t. Országúton az egyik pozitív tulajdonsága hogy nem imbolyog, stabil, jól kezelhetö.
Oldalszélre nem érzékeny. A motor az alsó fordulattartományban is nyomatékos, ugyanakkor élvezettel ki lehet pörgetni.
A külsö és belsö ergonómia hibátlan. Belül csendes, futómü és motorzaj csak kevés jut be.
Ahányszor csak beleülök, fülig ér a szám.
A fogyasztás jól kalkulálható, 8-8,5l kényelmes vegyes használat mellett. Nyáron inkább a 8 liter a jellemzö.
Sajnos most eladósorba került, mert kinőttük létszám tekintetében, de nagyon imádtam és megadott nekünk mindent amit egy auto egy átlagos családnak adhat.
Azóta meg is vették, szimpatikus fiatal családhoz került úgyhogy szolgálhat tovább a megfelelő helyen:-)

- elso stabilizátor gömbfejek, szilentek (szumma 34000)
- kipufogó öntvény repedt volt (otthon pasztával gyógyítva)
- sebességváltó 2-es szinkron kopott volt mikor megvettem, szinkrongyürü csere + kuplungcsere (még nem volt vele semmi baj,mint utólag kiderült még elment volna egy darabig, de ha már szétszedettem...)
- önindítót meg kellett kenni.
- klímába egyszer töltettem, mert már nem fújt annyira hideget
- Ezen kívül csak karbantartás és kopó alkatrészek cseréje(fékbetét,olajak,szűrők,2 tompított izzó 5 év alatt!!!)

Németh Mihály Dunakeszi

Fenntartási költség (8) Évjárat 1998