Autók » Fiat » Marea (1996-2002)

Marea 100 16V ELX

Mariska a jó szeret?

Jó tulajdonságok: nagyon jó (alap)felszereltség, kényelmes els? ülések, a limuzinban is kellemes méret? csomagtér, jó menetteljesítmények (az 1,6-os benzinmotortól, illetve a 1,9-es turbodízelt?l kezdve), gyönyör? küls?-bels? design, öröm vele autózni, igazi szerethet? társ. :)

Rossz tulajdonságok: a hátsó ülések is kényelmesek ugyan, de sajnos sz?kös a lábtér itt, a magyar utakat nem nagyon bírja a futóm? (bár melyik autóé birja?), a gyári automata klíma eléggé megfogja az autót (legalábbis az 1,6 esetében), az SX felszereltség? változatoknál el?fordulhat a máló küls? kilincs (2000 nyaráig, utána beszállítóváltás történt, megsz?nt a probléma). El?fordulhat még a magától felemelked? vezet?ülés, a magasságállító szerkezet kis teleszkópja szokott elfáradni.

Motorváltozatok. Az 1,2 16V (nagyon-nagyon ritka), 1,4 12V, TD75 messze kerülend?, nagyon gyengék ehhez az autóhoz. Ésszer? kompromisszum lehet a 100 Le-s 1,6-os benzines, ha az ember pörgeti, jól megy, egyébként talán egy picit lomha. Benzinmotorból az 1,8-as 113 Le-s, illetve a kétliteres öthengeres (´99 nyara el?tt 147, utána 155 Le) az igazán ajánlott. Dízelb?l a 100 Le-s TD100, a 125 lovas TD125, ´99 nyarától a 105 lovas JTD105 (ez 2001-t?l 110 lovassá vált) és a 130 lóer?s JTD130 a megfelel? választás.

- Jobb els? leng?kar szilentje, jobboldali els? stabilizátorpálca.

Egyszer volt nálam márkaszervízben (60 ezres kötelez?), Boldizsárnál jártam, nem volt semmi különös gond velük. Ett?l függetlenül azóta magam végzem a szükséges dolgokat az autón.

Fenntartási költség (8) Évjárat 1999
Előző autója? Punto 75 ELX Következő autója? Lancia/Fiat/Alfa (prioritási sorrendben)
Verdikt (7.5/10)

Fiat Marea 1996