Autók » Fiat » Marea (1996-2002)

Marea 2.0 20V, HLX

Fenevad báránybőrben

Most már majdnem egy év a közös múltunk, eddig tökéletesen meg vagyok elégedve. Pont olyan autó amilyet szerettem volna, belül tágas és a plüsskárpitos ülések nagyon kényelmesek. A könyöklő nagyon jól eltalált, az alatta levő tárolórekesz is nagyon hasznos. A motorhang fantasztikus, a menettulajdonságok úgyszintén (ahogy egy kollegám mondta: 150 olasz paripa azért nem hazudik), és a legszebb hogy mindez az autón nem látszik csak a szerény 2.0 20V felirat az oldalán... ha túl sokat megyek vele egyhuzamban akkor megszokom hogy mit tud, alacsony fordulaton lustának tűnik, ilyenkor gyorsan be kell ülni a céges egyhat focusba és máris tudom mi a pálya kinek hol a helye :)

A futómű kicsit kemény a pesti utakra, sőt most éppen a motorvédő lemez lóg egy kicsit, kevésbé takarított utakon hallottam a hótömböket ahogy simogatták... majd csak a helyére kerül ez is. A nyomtávja mintha nem lenne szabványos, a hatos út bevezető szakaszán legalábbis mindig ki akar törni a vályúból alig lehet egyenesben tartani - édesapám is ugyanezekkel a gondokkal küzdött a saját Marisával.
A fogyasztása a teljesítményhez képest nagyon jó, 7.8-9.7 literig, nyáron még klímával is max 8.5, télen városban is 10 alatt maradt.

Mindent összevetve, gyönyörű, erős, kényelmes, nem csalódtam egy kicsit sem.

- Klímakondenzátor, javítás utángyártottal 60.000 HUF
- Vétel után a szokásos cserék: vezérműszíj, görgők, olaj, szűrők
- plusz szétszedés közben: motortartó bak
- futómű: két első teleszkóp (kátyút fogtam), kormánykitámasztó rúd
- Mindösszesen 140.000 HUF

FIAT Stoll, Bonyhád

Autóklub Szervízpont, Székesfehérvár

Szörny? trehány banda, egy hibát találnak az autón és utána ott meg is állnak, hogy minél több munkadíjat lehúzzanak a kedves autósokról. Soha többet nem viszem oda az autót.

Fenntartási költség (4) Évjárat 1997
Előző autója? Focus 1.6 Következő autója? Fiat Croma/Ford Mondeo (2007es modell)
Verdikt (6.9/10)

Fiat Marea 1996